برترین انیمه های سال 2022 (بر اساس نمره) پارت 1

برترین انیمه های سال 2022 (بر اساس نمره) پارت 1

برترین انیمه های 2022 (بر اساس نمره) پارت 1


سال 2022 همانند سال 2021، ثابت کرد که سال استثنایی برای طرفداران انیمه در انتظار داره، با بازگشت چندین انیمه تلوزیونی پرطرفدار، انیمه های جدید مورد انتظار و مجموعه‌ای از انیمه های تلوزیونی چشمگیر و جذاب مانند، Demon Slayer: Kimetsu no Yaibam, Attack on Titan: The Final Season Part 2, Chainsaw Man و بسیاری دیگر که تونستن سالی پر زرق و برق رو در عرصه انیمه رقم بزنن.

در اینجا تیم aniplus لیستی از برترین انیمه هایی که در سال 2022 (بر اساس نمره) منتشر شده رو در اختیار شما عزیزان قرار داده است. 


33. (Shadows House 2nd Season (8.00


انیمه تلوزیونی Shadows House 2nd Season در تاریخ 9 جولای 2022 (18 تیر 1401) به کارگردانی Oohashi, Kazuki و تهیه کنندگی Aniplex - WOWOW - Tokyo MX - Shueisha - BS Asahi منتشر شد.
این انیمه در ژانر فانتزی - سینن و رازآلود توسط استودیو CloverWorks ساخته شده است.

خلاصه انیمه Shadows House 2nd Season:
نیمه نجیب‌زاده هایی بی‌وجهه در عمارت بزرگی زندگی میکنند‌ و در کنار آنها خدمتکارانی زندگی می‌کنند که بیشتر وقت خود را صرف تمیز کردن گرده های بی‌پایان رئیس اسرار آمیز خود می‌کنند‌. داستان درباره امیکو، خدمتکاری جوان و سرزنده‌ست که وظایف خود را برای خدمت به عنوان خدمتگذار 《کیت شادو-ساما》یاد میگیرد‌.32. (Fumetsu no Anata e 2nd Season (8.00


انیمه Fumetsu no Anata e 2nd Season در تاریخ 23 اکتبر 2022 (1 آبان 1401) به کارگردانی Sayama, Kiyoko و تهیه کنندگی NHK - Kodansha - NHK Enterprises منتشر شد.
این انیمه در ژانر شونن - درام - ماوراء طبیعی و ماجراجویی توسط استودیو Drive ساخته شده است.

خلاصه انیمه Fumetsu no Anata e 2nd Season:
موجودی اسرارآمیز و نامیرا که هیچ‌ احساس و هویتی ندارد، به زمین فرستاده شده. با این‌حال، این موجود می‌تواند شکل چیزهایی را که انگیزه زیادی دارند به خود بگیرد. درابتدا یک گوی است و بعد از آن یک سنگ. همین‌طور که دما کم می‌شود و برف برروی خزه می‌نشیند، شکل خزه را به‌ ارث می‌برد. وقتی گرگی تنها و زخمی‌شده به‌سختی درحال راه رفتن است و درنهایت درانتظار مرگ خود به زمین می‌افتد، شکل آن حیوان را به‌خود می‌گیرد. و بالاخره این موجود هوشیار شده و شروع به سفر در توندرا کرده تا زمانی که یک پسر را ملاقات می‌کند. این پسر به‌تنهایی در شهری خالی از سکنه زندگی می‌کند که مدتی قبل، بزرگسالان آن شهر را برای پیداکردن بهشتی که گفته شده فراتر از دریای بی‌کرانِ‌ توندرای سفید وجوددارد، ترک کرده‌اند. به هرحال، کار آن‌ها برای هیچ و پوچ بوده و اکنون این پسر در وضعیت بحرانی به‌سر می‌برد. با گرفتن شکل این پسر، ماجراجویی بی‌پایانی را به‌دنبال تجربه‌ها، مکان‌ها و افراد جدید شروع می‌کند.31. Mairimashita! Iruma-kun 3rd Season (8.01)


انیمه Mairimashita! Iruma-kun 3rd Season در تاریخ 8 اکتبر 2022 (16 مهر 1401) به کارگردانی Moriwaki, Makoto و تهیه کنندگی NHK - NHK Enterprises منتشر شد.
این انیمه در ژانر کمدی - شونن - مدرسه ای - فانتزی - افسانه‌ ای و ایسکای توسط استودیو Bandai Namco Pictures ساخته شده است.

خلاصه انیمه Mairimashita! Iruma-kun 3rd Season:سوزوکی ایروما توسط والدین بی مسئولیتش به یک شیطان در عوض پول فروخته شده. تعجب برانگیزه که چیز بعدی ای که اون میفهمه اینه که با یه شیطان زندگی میکنه و به یک مدرسه در دنیای شیاطین انتقال داده شده...30. Yofukashi no Uta (8.04)


انیمه Yofukashi no Uta در تاریخ 8 جولای 2022 (17 تیر 1401) به کارگردانی Itamura, Tomoyuki و تهیه کنندگی Aniplex - Dentsu - Shogakukan-Shueisha Productions - Animax - Fuji TV - Ultra Super Pictures - Shogakukan - Fuji Creative - Tohan Corporation منتشر شد.
این انیمه در ژانر شونن - ماوراء طبیعی - عاشقانه و خون آشام توسط استودیو LIDENFILMS ساخته شده است.

خلاصه انیمه Yofukashi no Uta:
"کو یاموری" به ظاهر فقط یک دانش آموز راهنمایی است، او مانند دیگر دانش آموزان در درس هایش موفق است و رابطه اش با همکلاسی هایش خوب است، او برای حفظ وجهه اش تلاش زیادی می کند. اگرچه، یک روز تصمیم می گیرد از وانمود کردن دست بردارد و مدرسه رو ترک کند، او به دلیل فعالیت نکردن در طول روز دچار بی‌خوابی می شود. در پیاده روی های شبانه اش به این نتیجه می رسد که با اینکار حالش بهتر می شود و همچنین می داند که بی خوابی اش، سرانجام او را دچار مشکل می کند. در یکی از شب ها با یک دختر عجیب به نام نازونا ناناکوسا آشنا می شود که به گفته او دلیل بی خوابی اش این است که علیرغم تغییر دادن زندگی اش، هنوز خود را محدود کرده است. او می گوید این ماجرا تا وقتی که از زمان پیاده روی اش رضایت پیدا نکرده است ادامه خواهد داشت. وقتی نازونا متوجه می شود که نگرانی کو برطرف شده، او را برای خواب به آپارتمانش دعوت می کند. پس از گذشت زمان کوتاهی، نازونا از خواب بیدار شده و بعد از خم شدن روی او، گردنش را گاز می گیرد.29. Ascendance of a Bookworm Season 3 (8.08)


انیمه Ascendance of a Bookworm Season 3 در تاریخ 12 آپریل 2022 (23 فروردین 1401) به کارگردانی Hongou, Mitsuru و تهیه کنندگی WOWOW - KlockWorx - flying DOG - BS Fuji - Yomiuri TV Enterprise - TO Books - JTB Next Creation - MediaNet Pictures - Happinet Phantom Studios منتشر شد.
این انیمه در ژانر فانتزی - ایسکای و تناسخ توسط استودیو Ajia-Do ساخته شده است.

خلاصه انیمه Ascendance of a Bookworm Season 3:
ماتسو یورانو، دانشجوی عشق کتاب که تازه مجوز کتابداری اش را دریافت کرده و انتظار می رود پس از فارغ التحصیلی وارد شغل رویایی اش شود، در حین زلزله بسیار شدیدی زیر دسته ی بزرگی از کتاب هایش گیر کرده و می میرد. به منظور مطالعه کردن بیشتر آرزوی تجدید حیات می کند، او به دنیایی با ادبیاتی سطح پایین و تعداد اندکی کتاب فرستاده می شود. به عنوان دختر 5 ساله یک سرباز،مین، به زندگی باز می گردد. مهم نیست مه چقدر شوق به مطالعه دارد، هیچ تابی آن اطراف پیدا نمی شود. اگر کتابی نیست پس چه کار کند؟ خودتان آن ها را می سازید... هدف او، اینست که هر طور شده کتاب دار شده، و مطالع کند. در ابتدا او شروع به ساختن آن ها می کند.28. Komi-san wa, Comyushou desu. 2nd Season (8.11)


انیمه Komi-san wa, Comyushou desu. 2nd Season در تاریخ 7 آپریل 2022 (18 فروردین 1401) به کارگردانی Watanabe, Ayumu و تهیه کنندگی TV Tokyo - Dentsu - Shogakukan-Shueisha Productions - Half H.P Studio - Nippon Columbia منتشر شد.
این انیمه در ژانر کمدی - شونن - مدرسه ای و زیرشاخه عاشقانه توسط استودیو OLM ساخته شده است.

خلاصه انیمه Komi-san wa, Comyushou desu. 2nd Season:
اولین روز شوکو کومی در دبیرستان معتبر ایتان است و او همی الانش هم به مقام مادونای مدرسه رسیده. او با موهای سیاه بلند و ظاهری برازنده توجه هرکسی را که به او برخورد کند؛ جلب می‌کند. فقط یک مشکل وجود دارد - با وجود محبوبیتش، شوکو در ارتباط برقرار کردن با دیگران افتضاح است. هیتوهیتو تادانو دانش‌آموزی متوسط در این دبیرستان است. با شعار زندگی خود "موقعیت را درک کن و اطمینان حاصل کن که از دردسر دور باشی" ، به سرعت متوجه شد که نشستن در کنار شوکو‌ او را به دشمن همه در کلاس خود تبدیل می‌کند یک روز، به طور تصادفی، هیتوهیتو با صدای "میو" گفتنِ شوکو از خواب بیدار می‌شود. او می‌گوید چیزی نشنیده است و باعث فرار شوکو می‌شود. اما قبل از فرار، هیتوهیتو تصور می‌کند که شوکو قادر نیست به راحتی با دیگران صحبت کند - در واقع، او هیچوقت نتوانسته یک دوست پیدا کند. هیتوهیتو تصمیم می‌گیرد به شوکو کمک کند صد دوست پیدا کند تا بتواند بر اختلال ارتباطی خود غلبه کند.27. Overlord IV (8.11)


انیمه Overlord IV در تاریخ 5 جولای 2022 (14 تیر 1401) به کارگردانی Itou, Naoyuki و تهیه کنندگی AT-X - Hakuhodo DY Music & Pictures - NTT Plala - Kadokawa منتشر شد.
این انیمه در ژانر فانتزی - اکشن - ماجراجویی - ایسکای و بازی ویدئویی توسط استودیو Madhouse ساخته شده است.

خلاصه انیمه Overlord IV:
داستان از ” ایگدراسیل ” یه بازی محبوب آنلاین که یک روز بی خبر تعطیل شد شروع میشود. با این حال، شخصیت اصلی داستان ” مومونگا ” تصمیم میگیرد که در سیستم باقی بماند. سپس ” مومونگا ” به عنوان ” قدرتمند ترین جادوگر ” تبدیل به کاراکتری اسکلتی شکل می شود. دنیا همچنان به تغییر خودش ادامه می‌دهد، کاراکتر های غیر بازیکن ( اِن.پی.سی ها ) شروع به درک احساسات می‌کنند. او که در دنیای خودش نه پدر و مادری دارد نه دوستی و نه جایی در جامعه، این مرد جوان عادی ” مومونگا ” تلاش می‌کند تا کنترل این دنیای جدید را بدست بگیرد و بازی شروع می‌شود26. Romantic Killer (8.14)


انیمه Romantic Killer در تاریخ 27 اکتبر 2022 (5 آبان 1401) به کارگردانی Ichikawa, Kazuya و تهیه کنندگی Shueisha - Netflix منتشر شد.
این انیمه در ژانر کمدی - شونن - ماوراء طبیعی - عاشقانه و تقلید توسط استودیو domerica ساخته شده است.

خلاصه انیمه Romantic Killer:
زمانیکه انزویِ خوره ی بازی، به دنیایی پر از پسران جذاب منتقل میشود، حس میکند در رویا به سر میبرد...در رویای شخصی دیگر! دانش آموز دبیرستانی انزو هوشینو، زندگیه محشری دارد. هر روز را به بازی ویدیویی، پرخوری و نوازش گربه ی محبوبش میگذراند. ولی زمانی که موجودی جادویی، او را به دنیای متفاوت و عاری از هر یک از علایقش منتقل میکند، این وضعیت خوشایند به آشوبی گیج کننده تبدیل میشود. حالا او گیره پسرانی جذاب افتاده ست! چطور ممکن است در این دنیای ناگوار، زنده بماند؟ آنزو قبل از بازگشت به زندگی عادی اش، باید در این واقعیت متفاوت پیش برود و بازی کند. پس او غرولند کنان با تسوکاسا تازوکی دوست میشود. کسی که متاسفانه یکی از جذاب ترین و محبوب ترین پسران مدرسه ست. اوضاع زمانی بدتر میشود که انزو درمیابد، تسوکاسا شاید چندان شخص بدی هم نباشد!25. Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 2nd Season (8.15)


انیمه Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 2nd Season در تاریخ 4 جولای 2022 (13 تیر 1401) به کارگردانی Kishi, Seiji و تهیه کنندگی Studio Hibari - Movic - AT-X - Sammy - Crunchyroll - Kadokawa Media House - Kadokawa - Bandai Namco Music Live منتشر شد.
این انیمه در ژانر مدرسه ای - درام - روانشناختی و دلهره‌آور توسط استودیو Lerche ساخته شده است.

خلاصه انیمه Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e 2nd Season:
داستان درباره دبیرستانی خوش نام و خوش آوازه به نام "کودو ایکوسه" است که در مقابل دانش آموزان ممتاز و عالی خود بهترین برخورد و رسیدگی ممکن را دارد. دانش آموزان این دبیرستان آزادی بسیار زیادی در محیط مدرسه دارند و مجاز هستند هرگونه که مایلند لباس بپوشند و هر مدل مویی که ترجیح میدهند داشته باشند و ...24. Vanitas no Karte Part 2 (8.21)


انیمه Vanitas no Karte Part 2 در تاریخ 15 ژانویه 2022 (25 دی 1400) به کارگردانی Itamura, Tomoyuki و تهیه کنندگی Aniplex - Square Enix - Hakuhodo DY Music & Pictures - Contents Seed منتشر شد.
این انیمه در ژانر شونن - ماوراء طبیعی - تاریخی و خون آشام توسط استودیو Bones ساخته شده است.

خلاصه انیمه Vanitas no Karte Part 2:
زمانی خون‌آشامی به نام ونیتاس زندگی می‌کرد، که به علت متولد شدن زیر نور ماه آبی، مورد تنفر هم‌نوعان خود بود، درحالیکه بیشترشان در شبی با ماه خونین رنگ به دنیا می‌آیند.غرق در ترس و تنهایی کتابی نوشت تحت عنوان «کتاب ونتیس»، یک گریمور نفرین شده، به امید اینکه این کتاب یه روز انتقامش رو از همه خون‌آشام ها بگیره. ونیتاس نو کارته نوئه رو دنبال می‌کنه، مرد جوانی که در قرن نوزدهم به صورت هوایی سفر می‌کنه به پاریس و هدفی در ذهن داره که اون پیدا کردن کتاب ونیتاس‌ـه. حمله ناگهانی یک خون‌آشامباعث میشه تا ونیتاس مرموز بر بخوره، دکتری متخصص خون‌آشام‌ها که، انسان معمولی بودنش بیشتر از هر چیز برای نوئه جای تعجب داشت. یک دکتر مرموز که هم نام هم نوشته‌های بدنام ونیتاس رو به ارث برده و از گریمور برای درمان بیمار هاش استفاده می‌کنه، ولی پشت این رفتار مهربانانه‌ش نیت نسبتا شیطانی‌تری وجود داره...23. Paripi Koumei (8.21)


انیمه Paripi Koumei در تاریخ 5 آپریل 2022 (16 فروردین 1401) به کارگردانی Honma, Osamu و تهیه کنندگی Mainichi Broadcasting System - Kodansha - Avex Pictures - DMM pictures - Bit grooove promotion منتشر شد.
این انیمه در ژانر کمدی - موزیک - تناسخ و شخصیت بالغ توسط استودیو P.A. Works ساخته شده است.

خلاصه انیمه Paripi Koumei:
ژنرال سه پادشاهی، کونگمینگ، تمام زندگیش رو در حال تقلا بوده و توی نبردهای بی شماری شرکت کرده. توی بستر مرگش، آرزو میکنه که توی یک دنیای صلح آمیز از نو متولد بشه... و به طور مستقیم به توکیوی دنیای مدرن فرستاده میشه!22. Lycoris Recoil (8.23)


انیمه Lycoris Recoil در تاریخ 2 جولای 2022 (11 تیر 1401) به کارگردانی Adachi, Shingo و تهیه کنندگی Aniplex - BS11 - ABC Animation منتشر شد.
این انیمه در ژانر اکشن توسط استودیو A-1 Pictures ساخته شده است.

خلاصه انیمه Lycoris Recoil:
یک کافه ژاپنی توی شهر توکیو قهوه‌های لذیذ، وکلی غذاهای شیرین لذیذ... و هزار جو دیگه سِرو می‌کنه!؟ تازه از تحویل‌های سریع و سیر گرفته تا خلاص شدن از شَر زامبی‌ها و حتی مبارزه کردن با هیولاهای غول‌پیکر توی این محل انجام می‌شه!؟ هر مشکلی که داشته باشید، برای مشاوره می‌تونین اونجا برین! مهم نیست چی سفارش می‌دین، هرچی باشه به ما بسپارینش!21. Sasaki to Miyano (8.24)


انیمه Sasaki to Miyano در تاریخ 10 ژانویه 2022 (20 دی 1400) به کارگردانی Ishihira, Shinji و تهیه کنندگی Frontier Works - Movic - Nippon Columbia - Sound Team Don Juan - TV Aichi - Kadokawa Media House - U-NEXT - BS NTV - Kadokawa منتشر شد.
این انیمه در ژانر برشی از زندگی - مدرسه ای - یائویی و فرهنگ اوتاکویی توسط استودیو Studio Deen ساخته شده است.

خلاصه انیمه Sasaki to Miyano:
میانو روزهای خودش رو در آرامش با خوندن کمیک های عشق پسران و نگرانی درمورد قیافه دخترونه اش میگذرونه - تا این که با سنپایش ساساکی درگیر میشه. ساساکی از هر فرصتی برای نزدیک شدن به میانو استفاده میکنه.20. Kotarou wa Hitorigurashi (8.26)


انیمه Kotarou wa Hitorigurashi در تاریخ 10 مارس 2022 (19 اسفند 1400) به کارگردانی Makino, Tomoe و تهیه کنندگی Netflix منتشر شد.
این انیمه در ژانر کمدی - برشی از زندگی - سینن و مراقبت از کودکان توسط استودیو LIDENFILMS ساخته شده است.

خلاصه انیمه Kotarou wa Hitorigurashi:
کمدی آپارتمانی که با خنده و گریه همراهه" روی یک پسر 4 ساله به اسم کوتارو ساتو تمرکز داره که همسایه شین کارینو شده که یک مانگاکای ناموفقه. کوتارو والدینی نداره و تنها زندگی میکنه. نه تنها به نظر میرسه که درامد داره، بلکه سر و وضعش از بقیه همسایه هاش بهتر به نظر میرسه.19. Blue Lock (8.27)


انیمه Blue Lock در تاریخ 9 اکتبر 2022 (17 مهر 1401) به کارگردانی Watanabe, Tetsuaki و تهیه کنندگی TV Asahi - Kodansha - Toy's Factory - Crunchyroll - Bandai Spirits - Bit grooove promotion - Bandai Namco Filmworks - Bandai Namco Music Live منتشر شد.
این انیمه در ژانر شونن - ورزشی و ورزش تیمی توسط استودیو 8bit ساخته شده است.

خلاصه انیمه Blue Lock:
بعد از بررسی وضعیت فعلی فوتبال ژاپن، اتحادیه فوتبال ژاپن تصمیم می گیره تا مربی مرموز و عجیب "جینپاچی اگو" رو برای رسیدن به رویای خودشون یعنی قهرمانی در جام جهانی استخدام کنه. جینپاچی با دونستن اینکه ژاپن مهاجم خودخواه و تشنه گل نداره، "بلو لاک" (قفل آبی) رو پایه گذاری می کنه، بلو لاک یه مرکز زندان ماننده که اونجا ۳۰۰ مهاجم با استعداد از دبیرستان های سراسر ژاپن رو در قرنطینه نگه داشتن و اونا رو در مقابل هم قرار میدن تا باهم مسابقه بدن. تنها برنده بلو لاک، می تونه مهاجم تیم ملی بشه و کسایی که شکست می خورن، دیگه نمی تونن توی تیم ملی بمونن. "یویچی ایساگی"، مهاجمی که نتونست تیم فوتبال دبیرستان خودشو به مسابقات ملی برسونه، برای پیوستن به این پروژه دیوونه کننده انتخاب شده است. یویچی که با پاس دادن به هم تیمیش شانس گل زدن رو از دست داده، نمی‌تونست به این فکر نکنه که ممکن بود با یکمی خودخواهی برنده بشن. یویچی با استفاده از این فرصت طلایی که پروژه بلولاک بهش داده شده، قصد داره تردیدهاشو برطرف کنه و آرزوی بزرگ خودشو دنبال کنه، که اونم تبدیل شدن به بزرگترین مهاجم جهان و هدایت ژاپن به سمت افتخارات جام جهانی عه.18. Boku no Hero Academia 6th Season (8.27)


انیمه Boku no Hero Academia 6th Season در تاریخ 1 اکتبر 2022 (9 مهر 1401) به کارگردانی Nagasaki, Kenji و تهیه کنندگی Dentsu - Yomiuri Telecasting - Movic - Sony Music Entertainment - TOHO animation - Shueisha منتشر شد.
این انیمه در ژانر شونن - مدرسه ای - اکشن و قدرت های فوق العاده توسط استودیو Bones ساخته شده است.

خلاصه انیمه Boku no Hero Academia 6th Season:
می دونید ، مردم با حق برابر به این دنیا نمیان . میدوریا ایزوکو از وقتی چهار سالش بود مورد ازار و اذیت همکلاسی هایش قرار می گرفت که قدرت های فوق العاده داشتند ، ایزوکو یه مورد نادر بود که بدون هیچ قدرتی به دنیا اومده بود . تمام این اتفاق ها باعث نشد اون از حرکت به سمت چیزی که آرزوش رو داشت دست بکشه ، تبدیل شدن به یک قهرمان بزرگ دقیقا مثل مردی که همیشه تو زندگی تحسینش می کرد ، ممکنه در اوج ناامیدی ، در اوج گریه و فریاد از نرسیدن … با کمک کسی که همیشه می خواست مثل او باشه شانسی برای رسیدن به رویا هاش پیدا کنه؟17. Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru (8.28)


انیمه Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru در تاریخ 9 ژانویه 2022 (19 دی 1400) به کارگردانی Shinohara, Keisuke و تهیه کنندگی Aniplex - Square Enix - Movic - Studio Mausu - Tokyo MX - BS11 منتشر شد.
این انیمه در ژانر برشی از زندگی - مدرسه ای - سینن - عاشقانه و فرهنگ اوتاکویی توسط استودیو CloverWorks ساخته شده است.

خلاصه انیمه Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru:
واکانا گوجو، یک عروسک‌ساز پر امید، از یک اتفاق در دوران کودکی‌ با دوستش که مخالف عشق او به عروسک‌های سنتی بود، رنج می‌برد. او روزهایش را در تنهایی سپری می‌کند و در اتاق "هنرهای خانه داریِ" دبیرستانش آرامش خود را می‌یابد. از نظر واکانا آدم‌هایی مثل مارین کیتاگاوایِ زیبا، دختری شیک که همیشه توسط انبوهی از دوستانش احاطه شده است، عملاً یک بیگانه از دنیای دیگر است. اما وقتی مارین شاد و شنگول - که هیچوقت آدم خجالتی‌ای نیست - یک روز بعد از مدرسه واکانا را در حال خیاطی کردن می‌بیند، با این هدف که همکلاسی آرام خود را به سرگرمی مخفیانه‌اش - یعنی کازپلی! - علاقمند کند، وارد زندگی او می‌شود‌. آیا قلب زخمی واکانا از پس هجوم این بیگانه سکسی بر خواهد آمد؟!

معرفی
733
2
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.