نقد و بررسی انیمه سینمایی "Inu-Ou"

نقد و بررسی انیمه سینمایی "Inu-Ou"

نقد و بررسی انیمه سینمایی "Inu-Ou"


داستان این انیمه در اولین نگاه ممکن است کمی سخت و پیچیده بنظر برسد و نیاز به تحقیقات تکمیلی در مورد داستان های هایکه و آن دوره زمانی داشته باشد، اما در طرح کلی داستان، روایتی کاملاً تخیلی است.

انیمه Inu-Ou یک انیمه موزیکال به معنای واقعیست، زیرا تقریبا تمام خطوط داستانی خود را از طریق هنر و موسیقی به بیننده ارائه میده و با استفاده از آلات و سازه های موسیقی و همچنین آمیختگی که با موسیقی مدرن داره، همه رو شگفت زده نسبت به انیمه میکنه.
موسیقی جادویی ای که هر بار داستان رو به اوج و افول میرسونه و هر بار دستور پیشرفت داستان رو میده. ریف‌ها و آهنگ‌های موزیکال فوق‌العاده ای که در جریان انیمه شما را به حرکت در کنار داستان‌ سرایی و مجموعه‌های حماسی وادار میکنه.


انیمه "Inu-oh" که از لحاظ بصری ساده و زیبا و از نظر داستانی درهم پیچیده است، در قرن چهاردهم ژاپن اتفاق میافتد. داستان اصلی درباره دو مرد جوان با استعداد و شجاع، که یکی از آنها یک نوازنده نابینا و دیگری یک رقصنده نفرین شده است که در یک شب تاریک با هم ملاقات میکنند و پس از انجام کارهای عادی و معمولی خود شروع به اجرا برای یکدیگر میکنند و به سرعت به همگام سازی و هماهنگی لازم باهم میرسند.
دنیای بی‌رحمانه‌ ای که "تومونا" و "اینو اوه" باید از آن عبور کنند و شرایط ناعادلانه زندگی‌ ای که آنها دارند رو یکی پس از دیگری طی کنند. از دیدگاه این دو شخصیت، این سرزندگی و خوشحالی در تضاد کامل با دنیای ترسناک و خاکستری و سیاهی که در بیرون قرار گرفته، است.


مسلماً موزیکال و موسیقی های راک یکی از ژانرهایی نیست که طرفداران انیمه به این ژانر علاقه خاصی نشون بدن.
اما Inu-Oh یک داستان هنری، خلاقانه و سبکی از تاریخ متناوب است، در حالی که داستان آن به معنای معمولی به شدت دیالوگ محور نیست. همچنین انیمه از نظر دیالوگ سنگین نیست، اما داستان بدون اینکه خیلی آشکار یا ملودراماتیک باشد این بار رو بدوش کشیده و بخوبی با بیننده صحبت میکنه.
چیزی که از انیمه همانطور که انتظار میرفت، این است که بسیاری از داستان ها و ساختن جهان ها از طریق شماره های موسیقی راک ارائه به طرفدار میکند. با این حال، شخصیت ها بطور میانگین توانسته اند بصورت بسیار خوبی در انتقال احساسات باردار در گفت و گو ها و تعاملات موسیقی را بروز دهند.
طراحی شخصیت ها به زیبایی خود را با قرن چهاردهم تونسه وفق بده و حس قدیمی بودن فوق العاده ای رو به بیننده منتقل کنه.


در طول بخش‌های موسیقی، انیمیشن طیفی از احساسات را با جزئیات طاقت‌فرسا، از خشم گرفته تا اشتیاق، از بی‌تفاوتی تا اندوه، رو به خوبی منتقل کنه، و در داستانی که در نهایت درباره شورش، حقیقت و بیان احساسی از طریق موسیقی و هنر است، بسیار مناسب انتقال بده.

نقد و بررسی
423
3
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.