ژانر ایسکای ( isekai ) چیست؟

ژانر ایسکای ( isekai ) چیست؟

ژانر ایسکای (Isekai) در انیمه و مانگا به دنبال داستان‌هایی است که شخصیت اصلی آن به دنیای دیگری منتقل می‌شود. این دنیا معمولاً یک جهان خیالی است که با جهان خودش متفاوت است. شخصیت اصلی در این دنیا با شرایط جدید روبرو می‌شود و باید برای زنده ماندن و پیدا کردن راه بازگشت به دنیای قبل، با چالش‌های جدید روبرو شود. معنی کلمه ایسکای ( به انگلیسی isekai ) 


ایسکای (Isekai) به معنی "دنیای دیگر" است و به یک ژانر از انیمه و مانگا اشاره دارد که شخصیت‌های اصلی آن به دنیای دیگر منتقل می‌شوند. در این دنیا، شخصیت‌ها با قوانین و شرایط جدید روبرو می‌شوند و برای بازگشت به دنیای خود، باید مسیر خود را پیدا کنند. این کلمه ترکیب دو کلمه "ise" و "kai" است که به ترتیب به معنای "جای دور" و "جای نزدیک" هستند. با توجه به رواج این ژانر در جامعه علاقمندان به انیمه و مانگا، کلمه isekai نسبتاً شایع شده است.


تاریخچه ژانر ایسکای


ژانر Isekai یکی از محبوب‌ترین ژانرهای انیمه و مانگا است که در آن شخصیت اصلی داستان به دنیای دیگر منتقل می‌شود. این ژانر در دهه ۲۰۰۰ شروع به رشد کرد و با عناوین مانگایی مثل Sword Art Online، Re:Zero - Starting Life in Another World، و Overlord شروع شد.

اما تاریخچه این ژانر به سال‌های قبل برمی‌گردد. نخستین نمونه از این ژانر در سال ۱۹۶۷ با عنوان "Fushigi na Taiken" (تجربه عجیب) منتشر شد. در این داستان، دختر جوان به نام "آکِمِ" به طور ناگهانی به دنیای جادوگران منتقل می‌شود.

سپس در سال ۱۹۸۳، رمان "The Vision of Escaflowne" نوشته شده توسط Shoji Kawamori منتشر شد که در آن، دختر جوان به نام "Hitomi Kanzaki" به دنیای فضایی منتقل می‌شود.

اما این ژانر با عنوان Isekai به محبوبیت بیشتری رسید و در دهه ۲۰۰۰ با عناوین مانگایی و انیمه‌ای مثل Sword Art Online، Re:Zero - Starting Life in Another World، و Overlord شروع به رشد کرد. همچنین، این ژانر در بازی‌های ویدئویی نیز پرطرفدار است.ویژگی های ژانر ایسکای


ژانر Isekai یکی از محبوب ترین ژانرهای انیمه و مانگا است که شامل داستان هایی است که شخصیت اصلی آن به دنیای دیگری منتقل می شود. برخی از ویژگی های این ژانر عبارتند از:


1- تعداد زیادی از شخصیت های فانتزی و موجودات خیالی

2- داستان های پر از ماجراجویی و اکشن

3- شخصیت اصلی که به دنیای دیگر منتقل می شود، بعضاً با قدرت های خارق العاده و یا توانایی های خاصی همراه است

4- تمرکز بر روابط بین شخصیت ها و دوستی های جدید

5- تمرکز بر عواطف و احساسات شخصیت ها و نشان دادن تاثیر تغییر محیط بر آنها

6- استفاده از عناصر RPG (بازی نقش) مانند سطح بندی، قدرت ها، مهارت ها و غیره

7- تمرکز بر دنیای موازی و خیالی با قوانین و شرایط خاص

8- معمولاً دارای پس زمینه های فرهنگی ژاپنی هستند.سخن پایانی


در کل، ژانر Isekai به شما فرصت می دهد تا به دنیایی جدید و خیالی فرار کنید و در آنجا با شخصیت های جذاب و ماجراجویانه آشنا شوید. این ژانر اغلب با پس زمینه های فرهنگی ژاپنی همراه است و معمولاً شامل عناصر RPG مانند سطح بندی و قدرت هاست. همچنین، تمرکز بر روابط بین شخصیت ها و نشان دادن تاثیر تغییر محیط بر آنها نیز در این ژانر وجود دارد. به طور کلی، اگر به دنبال داستان های پر از ماجراجویی، فانتزی و اکشن هستید، ژانر Isekai را به شما پیشنهاد می کنیم.

دانلود انیمه با ژانر isekai

معرفی
5K
2
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.