نقد و بررسی انیمه Prison School ( مدرسه زندان )

نقد و بررسی انیمه Prison School ( مدرسه زندان )

انیمه Prison School یک سریال تلویزیونی ژاپنی است که بر اساس مانگای هم‌نام ساخته شده است. این انیمه در سال 2015 به روی آنتن رفت و توانست مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. داستان این انیمه درباره پسران دبیرستانی است که به دلایل مختلف به زندان مدرسه فرستاده شده‌اند. آن‌ها باید با شرایط سخت و نامساعد زندان مقابله کنند و در عین حال تلاش کنند تا از زندگی خود در دبیرستان نجات پیدا کنند.


Prison School

این انیمه با داشتن صحنه‌های جذاب و همچینین داستان خاص، بسیار جذاب و پرطرفدار است. همچینین، شخصیت‌پردازی عالی و داشتن داستان جذاب، باعث شده تا Prison School گزینه مناسب برای علاقمندان به ژانر اکشن، کمدی و درام باشد.


خلاصه داستان انیمه


مدرسه‌ی خصوصی هاچیمیتسو یک مدرسه‌ی دخترانه و معتبر شبانه‌روزی در خارج از شهر توکیو است اما با آغاز سال تحصیلی جدید در سیاست‌های مدرسه تجدید نظر شده و به پسرها اجازه‌ی ورود به مدرسه داده می‌شود. کیوشی فوجینو در اولین روزش در مدرسه‌ی هاچیمیتسو متوجه می‌شود که یکی از تنها 5 پسری است که دراین مدرسه ثبت نام کرده‌اند. تعداد پسرها بسیار بسیار کمتر از هزاران دختر مدرسه بوده یک بهشت/جهنم در انتظار این 5 پسر خوش شانس/بدبخت است!


بررسی داستان انیمه


در مقدمه داستان انیمه Prison School، ما با پنج دانش‌آموز پسر متهم به جاسوسی در مدرسه Hachimitsu آشنا می‌شویم. این دانش‌آموزان به دلیل تعرض به دختران در استخر مدرسه، به زندان مدرسه فرستاده شده‌اند. در این زندان، آن‌ها با قوانین سخت و سنگینی روبرو هستند که باید با آن‌ها هماهنگ شوند تا بتوانند زنده بمانند. این داستان نشان می‌دهد که چگونه گروهی از جوانان با قید و بندهای سخت و سختگیری در یک محیط نامأمن و خطرناک، باید با همکاری و تعامل با یکدیگر، بتوانند از شرایط دشوار فرار کنند. همچینین، این داستان نشان می‌دهد که چگونه قضاوت و تبعیض جامعه به رفتار و عقاید افراد تأثیر می‌گذارد و آن‌ها را به سمت رفتارهای نامناسب و خطرناک سوق می‌دهد.

داستان انیمه Prison School در مورد پنج دانش‌آموز دبیرستانی است که به دلیل تعرض به دختران در حمام مدرسه، به زندان انتقال می‌شوند. آن‌ها در زندان با شرایط سخت و نامساعدی روبرو می‌شوند و باید برای آزاد شدن خود، با چالش‌های سختی روبرو شوند. بدنه داستان این انیمه شامل تصاویر خشونت‌آمیز و صحنه‌های جسورانه است که برخلاف عادات ژاپنی، به صورت جامع و بسیار واضح نشان داده می‌شود. همچنین، در این اثر به صورت بسیار جزئی به مسائل جامعه پرداخته شده است که در بعضی موارد باعث تحقیر و تبعیض قابل توجُّه نسبت به زیرگروه‌های خاص جامعۀ ژاپُن شده است. بطور کل، Prison School یک اثر خلافکارانه و جسورانه است که برای بعضی از تماشاگران ممکن است نامطلوب باشد. با این حال، این انیمه به دلیل داستان جذاب و شخصیت‌های قوی، توانسته است طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

با وجود تمام سختی ها و تلاش های بسیار، پنج دانش آموز نتوانستند از زندان فرار کنند. با این حال، آنها به دلایل مختلف به عقب نگاه نکرده و به جایگاه قبل خود بازگشتند. در نهایت، آنها چیز های جالب و جذابی را درباره یکدیگر کشف کرده و رابطه های صمیمانه تر با یکدیگر برقرار کرده اند.با وجود تلاش های بسیار برای فرار، داستان Prison School نشان می دهد که همکاری و روابط انسانی می توانند در شرایط سخت و نامساعد به عنوان یک ابزار قدرتمند برای بقا و پیروزی استفاده شوند.

داستان انیمه Prison School به دلیل داشتن یک پرده‌نمایی جذاب و هیجان‌انگیز، شخصیت‌های جذاب و متفاوت، طنز و کمدی بالایی و همچنین ترس و تعقیب و گریز، محبوب شده است. همچنین، داستان این انیمه به صورت جدید و متفاوت نسبت به داستان‌های انیمه‌های دیگر است که باعث شده است کاربران بخصوص جوانان علاقه زیادی به آن داشته باشند.انیمه های مشابه با Prison School


1. High School DxD : "ايسي هيودو" يک پسر نوجوان دبيرستاني با خصوصيات معمول هم سن و سالانش است که در روابط اجتماعي موفق نيست و هميشه تنها مي‌ماند. طي نخستين قرارش، مورد حمله‌ي وحشيانه‌ي دختر قرار گرفته و کشته مي‌شود، چرا که آن دختر، در واقع يک فرشته‌ي رانده‌‌شده‌ي شرور است. اما يکي از دخترهاي هم‌ مدرسه‌اي "ايسي"، او را به بعنوان يک شيطان به زندگي برگردانده و ادعا مي‌کند که او نيز از شياطين بوده و حالا سرور "ايسي" محسوب مي‌شود! در يک مورد شکي نيست: دوران زندگي آرام و بي‌دغدغه‌ي او به پايان رسيده است. ولي آيا در نبرد ميان شياطين و فرشتگان، کدام پيروز مي‌گردند؟

2. Shimoneta: A Boring World Where the Concept of Dirty Jokes Doesn't Exist : داستان انیمه 16 سال بعد از این که قانون نظم عمومی و پرورش سالم کودکان زبان بی ادبانه رو در کشور ممنوع می کنه، تانوکیچی اوکوما در یک مدرسه ی پیشرو در زمینه ی نظم و اخلاق عمومی در کشور ثبت نام می کنه و خیلی زود به یه سازمان ضد اجتماعی توسط بنیان گذارش، آیامه کاجو دعوت می شه. به عنوان عضوی که با تهدید از طرف آیامه ملحق می شه، تانوکیچی آخر کارش به شرکت در کارهایی بر علیه رییس شورای دانش آموزی با استعداد آنا نیشیکینومیا می کشه که تانوکیچی بهش علاقمنده...

3. Kill la Kill : داستان درباره دبيرستاني است که تحت کنترل ظالمانه‌ي "ساتسوکي کيريويين"، رئيس شوراي دانش‌آموزي دبيرستان قرار دارد. دختري به نام "ريوکو ماتويي" که يک شمشير باسامي قيچي‌مانند بزرگ به همراه دارد، به دبيرستان منتقل مي‌شود و انقلابي به پا مي‌کند. "ريوکو" در جستجوي شخصي ناشناس است که پدرش به دست او کشته شده، اما در ادامه با چهار رئيس دبيرستان درگير مي‌شود. خوشبختانه، "ريوکو" با يک لباس ملواني سخن‌گو روبرو مي‌شود که به او اين‌طور مي‌گويد: "مرا بپوش، وقتي پوشش تن تو باشم، اين قدرت نمايان خواهد شد."

4. Golden Boy : شخصیت Kintarou Oe بر عكس ظاهر و كارهاش، پسريه بسيار باهوش كه كل دوره هاي دانشگاهي رو گذرونده و قبل از اينكه فارق التحصيل بشه، ترك تحصيل كرده!!! كيناتارو، سعي ميكنه اون طوري كه دوست داره زندگي كنه .. در نتيجه سوار بر دوچرخه اي كه داره، از اين شهر به اون شهر سفر ميكنه و سعي ميكنه در باره قابليت هاي خودش، دنيا و زن ها ، چيز هاي جديد ياد بگيره!! همچنين اون قادره هر كاري رو كه قصد ميكنه يا براي اثبات خودش لازمه، رو انجام بده … سفر هايي كه كيناتارو انجام ميده اونو به شهر هاي مختلفي ميبره و با زن هاي مختلفي آشنا ميكنه .. كه همه اونها علاقه خاصي به كيناتارو پيدا ميكنن … اما قبل از اينكه بتونن اين علاقه رو ابراز كنن، كيناتارو فرار كرده و در راهش به يك شهر جديده!! در كل انيمه ايه بسيار زيبا، خنده دار و سرگرم كننده ……

5. Great Teacher Onizuka : در مورد اونیزوکا یک رهبر گروه قلدر هاست که تصمیم گرفته خود را عوض کند و هدفی شرافتمندانه را دنبال کند،تبدیل شدن به بزرگ ترین معلم دنیا،البته دلیل اصلی او ملاقات با دختر های دبیرستانی جذاب است،پس….تقریبا عوض شده است. قانون بین او و هدفش را گرفته هر چند او انقدر بین قانون و بی قانونی فاصله میبیند که می خواهد بین خودش و دختر های دبیرستان باشد.پس اماده لذت و سرخ شدن از خجالت باشید.بررسی شخصیت پردازی


شخصیت پردازی انیمه Prison School بسیار جذاب و پویا بود. هر یک از شخصیت‌های این انیمه دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود بودند که باعث شده بودند تا تماشاگران به آن‌ها علاقه‌مند شوند.

شخصیت‌های این انیمه شامل پسران و دختران دبیرستان هوکوئو بود که در گروه محبوس شده بودند. هر یک از آن‌ها دارای شخصیت و رفتار خاص خود بود که باعث می‌شد تا تماشاگران با آن‌ها هم‌دل شوند.

شخصیت پردازی در Prison School به گونه‌ای بود که همچنان کارکتر های جذاب و نامطبوع را نشان میداد، در حالی که به نحو مناسب با قالب داستان سروکار دارید. علاقمندان به سبک این انیمه، مطمئن هستید که لذت خوب و جذاب را در حین تماشای آن خواهند گرفت.


بررسی موسیقی متن 


موسیقی متن انیمه Prison School، توسط کنجی کاوای (Kōji Kawai) ساخته شده است. این موسیقی متن، با ترکیب موسیقی الکترونیک و سازهای سنتی ژاپن، برای افزایش تأثیر و جذابیت داستان به کار رفته است.

موسیقی متن Prison School، در بخش‌های مختلف این انیمه به کار رفته است و همچنین در فصل‌های مختلف نیز تغییرات زیادی داشته است. در بعضی قسمت‌ها، از ملودی‌های آرام و صمیمانه استفاده شده است که باعث حس عاطفی و عشق‌ورزیدگی در بین شخصیت‌های داستان شده است. همچنین در بعضی قسمت‌ها، از موسيقي پرشور و پرادرنالين به منظور نشان دادن صحنه‌های اکشن و جذاب استفاده شده است.

در کل، موسيقي متن Prison School با تأثيرگذاري بالا، موفق به ایجاد حس و حال و تأثير بر روي تماشاگران شده است.بررسی کارگردانی


کارگردانی انیمه Prison School توسط Tsutomu Mizushima انجام شده است. او یک کارگردان و نویسنده ژاپنی است که در زمینه ساخت انیمه های کمدی و ترسناک فعالیت دارد. برخی از مشهورترین اثرهای او شامل سریال های Girls und Panzer، Another و Shirobako می باشد.

Mizushima در Prison School با استفاده از تکنیک های نورپردازی و صدابرداری، تلاش کرده است تا جلوه های طبیعت را به صورت دقیق و جذاب به نمایش بگذارد. همچنین، با استفاده از روش های نقل قول، پاسخ به سؤالات مخاطبان را درباره دیدگاه خود در مورد داستان و شخصیت های آن، به خوبی پاسخ داد.

با توجه به نظرات منتقدان، کارگردانی Mizushima در Prison School بسیار حرفه ای و جذاب بوده است. با تلاش برای جلوه های طبيعي، صحنه های عملیاتی و توجه به جزئيات، او توانسته است یک انیمه کمدی و همچنین ترسناک را به نمایش بگذارد.


محبوبیت انیمه 


انیمه Prison School در بین علاقمندان به ژانر کمدی و اکشن بسیار محبوب بوده است. داستان این انیمه درباره پنج دانش آموز پسر است که به دلیل تخلفاتشان به زندان مدرسه فرستاده می‌شوند و در آنجا با مشکلات و ماجراهای جالب و خطرناک روبرو می‌شوند. این انیمه با ترکیب عناصر کمدی، اکشن، رمانتیک و ترسناک، توانست جذابیت خود را بالا ببرد. همچنین شخصیت‌های قوی و جذاب این اثر، نقطه قوت دیگر آن است که باعث شده است علاقمندان زیادی را به خود جذب کند. به طور کلی، Prison School چالش‌برانگیز، هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده بوده و به دلایل فوق العاده خود، در بین علاقمندان به ژانر اکشن-کمدی پسامدیر شده است.

انیمه Prison School بسیار محبوب بود و توانست در جایگاه بالایی در بین انیمه های مورد علاقه فارغ التحصیلان قرار گیرد. این انیمه با داشتن داستان جذاب و شخصیت های جذاب و کمدی، توانست مخاطبین زیادی را به خود جذب کند. همچنین، طراحی شخصیت ها و صحنه های اکشن نیز بسیار خوب بوده است. به طور کلی، Prison School چالش های جدید را در دنیای انیمه ارائه داد و توانست به عنوان یک اثر خلاقانه و جذاب شناخته شود.سخن پایانی


با توجه به نقدها و بررسی‌های مختلف، Prison School یک انیمه جذاب و هیجان‌انگیز است که با داشتن داستان جذاب و شخصیت‌های قوی، توانسته است طرفداران زیادی را به خود جذب کند. با این حال، بعضی از نقدها مبنی بر این است که این انیمه در بعضی موارد به سمت تبعیض جنسی و خشونت علیه زنان متمایل است. همچنین، بعضی از صحنه‌های آن نامطبوع و فحشا هستند که ممکن است برخلاف سلایق برخی از تماشاگران باشد. در کل، Prison School چالش‌برانگیر و پرطرفدار است، اما به دلایل فوق الذکر، قابل توجه است که پذیرفتن آن به عنوان یک اثر هنری مناسب بودجه شخص شماست.

دانلود انیمه Prison School

نقد و بررسی
1K
0
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.