نقد و بررسی انیمه Goblin Slayer ( گابلین کش )

نقد و بررسی انیمه Goblin Slayer ( گابلین کش )

انیمه Goblin Slayer یک انیمه فانتزی و اکشن است که در سال 2018 تولید شده است. داستان این انیمه درباره یک شکارچی هست که به نام Goblin Slayer شناخته می‌شود و به دلیل تجربه‌ای که در مبارزات با گابلین‌ها داشته، به عنوان یک شکارچی حرفه‌ای برای شکار گابلین‌ها شناخته می‌شود.


در این انیمه، Goblin Slayer با همراه دوستانش، پس از پذیرش مأموریت‌های مختلف، با گابلین‌های خطرناک و بسیار قوی روبرو می‌شود. در طول داستان، شخصیت Goblin Slayer به عنوان یک شخص بسیار ساده و خاموش به تصویر کشیده می‌شود که تلاش مضاعف خود را برای نجات جامعۀ اطراف خود نشان میدۀد. در کل، Goblin Slayer با داستان جذاب و هيجان انگيز خود، توجّۀ زيادي را در بين علاقه‌مندان به انيمه‌های فانتزی و اکشن به خود اختصاص داده است.


خلاصه داستان انیمه Goblin Slayer


انیمه Goblin Slayer در مورد یک شکارچی هست که به نام Goblin Slayer شناخته می‌شود. او به دنبال شکار گابلین‌ها است و به همراه تیمش، از جمله راهبه، جادوگر و شمشیرزن، در ماموریت‌های خود به دنبال نابود کردن گابلین‌ها هستند. در طول داستان، Goblin Slayer با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شود، از جمله حملات بزرگ گابلین‌ها و روابط پیچیده با دوستان و همکاران خود. این انیمه با صحنه‌های خشن و خونین خود، برای تماشاگران بالغ توصیه می‌شود.


بررسی داستان انیمه Goblin Slayer


در مقدمه داستان انیمه Goblin Slayer، تصویری از یک دختر جوان به نام پریست، که در حال خواندن کتابی با عنوان "شکارچی گابلین" است، نشان داده می‌شود. پس از خواندن کتاب، پریست تصمیم می‌گیرد به دنبال یک شکارچی گابلین برای کمک در مبارزه با هجوم گابلین بگردد. در این راه، او با شخصی به نام Goblin Slayer آشنا می‌شود که به عنوان یک شکارچی گابلین شناخته می‌شود و قصد دارد تا با همکاری پریست و سایر شخصیت‌های داستان، به مبارزه با گابلین ها بپردازد.

داستان انیمه Goblin Slayer در مورد یک شکارچی گابلیبن (Goblin Slayer) است که به دنبال نابود کردن هر گونه گابلیبن است. او در جستجوی انتقام برای خانواده‌اش است که توسط گابلیبن ها به قتل رسیدند. با همکاری دوستانش، شامل پرستار، جادوگر، شمشیرزن و شخصیت‌های دیگر، او در مقابله با گابلیبن های خبیث و خطرناک مبارزه می‌کند. داستان این انیمه بسیار تیره و خشن است و نشان می‌دهد که جنگ با گابلیبن ها بسیار سخت و پرخطر است. علاوه بر این، داستان نشان می‌دهد که حتی در جامعه‌ای پُر از جادوگران و شمشیرزنان قوی، همچنان نقش شکارچی گابلیبن بسیار حائز اهمیت است.بدین ترتیب، بدنه داستان Goblin Slayer به علاقمندان به فضای تیره و خشن پاسخ مناسب را می‌دهد.

با توجه به محبوبیت بالای این انیمه در جامعه علاقمندان به انیمه و مانگا، می‌توان گفت که داستان Goblin Slayer بسیار پرطرفدار است. دلایل اصلی این محبوبیت شامل داشتن یک داستان جذاب و پرهیجان، شخصیت‌های قوی و جذاب، نمایش صحنه‌های خشن و خطرناک، ترسناک و همچنین گستردگی دنیای خود است. همچنین، تولید انیمه Goblin Slayer به زبان‌های مختلف باعث شده است که بسیاری از علاقمندان به سراسر جهان با این سری آشنا شوند.


تعدادی انیمه مشابه با انیمه Goblin Slayer :


1. Berserk : برسرک در واقع روایت داستانی پر از خشونت و سیاهیست که بیانگر نبردی نابرابر با سرنوشتی شوم است. داستان به قرون وسطی باز می گردد ؛ شخصیت اصلی داستان گاتس نام دارد ؛ یتیم جنگجویی که به واسطه ی زندگی در میان سربازان مزدور ، بسیار قوی بار آمده و با گذر زمان از تنهایی در می آید و به ارزش همرزم هایش پی می برد. وی بخاطر “داغی شیطانی” که بر روی گردنش حک شده به عنوان شمشیرزنی سیاهپوش دنبال شیاطینی است که او را به سوی خود فرا می خوانند. گاتس قصد انتقام گرفتن از مردی را دارد که حاضر شد در پی رسیدن به اهدافش او و همرزم هایش را قربانی کند. گاتس قدرتمند به همراه شمشیر بزرگ و یک دست مصنوعی به نبرد سرنوشت شوم خود می رود و در این راه جدالی نفس گیر و سهمگین در انتظار اوست بطوری که او را در مرز “جنون” (برسرک) قرار می دهد.

2. Claymore : در این دنیا، انسان‌ها کنار شکارچیان اهریمنی به نام «یوما» زندگی میکنند. این موجودات شیطانی از دل و روده‌ی انسان‌ها تغذیه می‌کنند و میتوانند خود را به شکل آدمیزاد درآورده و در جامعه‌ی آدمی نفوذ کنند. برای مقابله با آنها، سازمانی اسرارآمیز جنگ‌جویانی نیمه انسان، نیمه یوما بوجود آورده که به نام «ساحره‌های چشم نقره‌ای» معروف هستند. امّا با اینحال آدمیان از آنها متنفرند...

3. Attack on Titan : صدها سال پیش، موجوداتی وحشتناک که ظاهری شبیه انسان‌ها داشتند ظاهر شدند. این موجودات عظیم الجثه که "تایتان" نامیده می‌شوند، تبدیل به تهدیدی اساسی برای بشریت شدند و هر انسانی که سر راه خود می‌دیدند را فقط برای سیر کردن گرسنگی بی‌پایان خود می‌خوردند. انسان‌ها که قادر به مبارزه با این موجودات نبودند، به ناچار درون دیوار‌های بزرگی که ممکن است آخرین پناه‌گاه امن بشریت باشد، خود را زندانی کردند. در زمان حال، زندگی درون این دیوار‌ها بالاخره به آرامی می‌گذرد و سال‌هاست که ساکنانش با تایتان‌ها درگیر نشدند. ارن یگار، میکاسا آکرمن و آرمین آرلرت سه کودک جوانی هستند که آرزوی گشت و گذار در دنیای خارج از دیوار‌ها را دارند و با داستان‌هایی از مناظر بیرون از دیوار بزرگ شده‌اند. اما تمام این صلح و آرامش زمانی که یک تایتان بسیار بزرگ 60 متری در دیوار شهرشان سوراخی ایجاد می‌کند، از بین می‌رود و آنها خیلی سریع متوجه بی‌رحمی دنیای اطرافشان می‌شوند. در آن روز ارن به خودش قول می‌دهد که هر کاری که لازم است و می‌تواند برای نابودی تک تک تایتان ها بر روی زمین انجام دهد، با این امید که شاید بشریت یک روز بتواند بدون ترس خارج از دیوار ها به زندگی عادی بپردازد.

4. Akame ga Kill! : تاتسومی یک جنگجو است که به همراه دو دوست دوران بچگیش برای تامین هزینه های روستایشان به پایتخت سفر میکنند تا در آنجا با شکار هیولاها و پیوستن به ارتش بتوانند روستای خود را نجات دهند، اما در پایتخت هیولاهایی زندگی میکنند که از تمام هیولاهای جهان مخوفتر هستن …

5. Sword Art Online : انیمه Sword Art Online را می توان سبک متفاوتی از بین انیمه های ژاپنی دانست . در این انیمه زیبا ماجرا در آینده یعنی سال ۲۰۲۲ اتفاق می افتد . سالی که بشر پس از مدت ها تلاش موفق می شود تا تکنولوژی تولید کند که به وسیله آن می تواند انسان ها در دنیای مجازی قرار داده اما تمامی حس های انسان را نیز فعال نگه دارد . در این بین شرکت های بازی سازی به این سیستم روی می آورند و کنسولی با نام Nerve Gear ساخته می شود که در اولین روز شروع به کار آن ۱۰ هزار نفر وارد بازی و به رقابت با یکدیگر می پردازند . در این بین متوجه می شوند که امکان خروج از بازی امکان پذیر نیست و بعد از مدتی یکی از ناظرین بازی به آن ها اطلاع می دهد که در صورت شکست در این بازی ، کنسول مغز شما را منفجر و شما را خواهد کشت . تنها راهی که کاربران از این ماجرا نجات پیدا می کنند این است که بازی را تا انتها ادامه و پیروز آن بشوند 

.6. Re:Zero - Starting Life in Another World : یک روز subaru natsuki داشت از فروشگاه رفاه بر می گشت خونشون که یک دفعه به جان دیگه ای منتقل شد (آدم دیگه بعد از خرید هم امنیت نداره؟ ) در جهان دیگه بدون این که شخصی که او رو احضار کرده ببینه یا قدرت فوق العاده ای ، شمشیری چیزی … هیچ چی اونجا نبود فقط قاتلی بود که می خواست سوبارو رو بکشه ، سوبارو هم ناامیدانه منتظر مرگ خودش بود که دختری مرموز با موهای نقره ای و یک پری گربه اومدند و او رو نجات دادند (به به ! ولی در واقعیت هیچ وقت نمیان ) ، در راه برگشت به شهر سوبارو می فهمه منفعت توی رفاقت و همکاری با دخترس ( دقیقا ) وقتی دنبال سرنخی که از قاتل به دستشون افتاده می رند معلوم میشه سوبارو هم دارای قدرته اونم چه قدرتی ” بازگشت از مرگ ” ( یعنی باید وایسه نگا کنه بکشنش دوباره زنده بشه بعد دوباره و دوباره و … ) در اوج ناامیدی آیا سوبارو می تونه این دختر مو نقره ای رو از سرنوشت شومی که در اون گرفتار شده نجات بده ؟

7. Overlord : داستان از ” ایگدراسیل ” یه بازی محبوب آنلاین که یک روز بی خبر تعطیل شد شروع میشود . با این حال ، شخصیت اصلی داستان ” مومونگا ” تصمیم میگیرد که در سیستم باقی بماند . سپس ” مومونگا ” به عنوان ” قدرتمند ترین جادوگر ” تبدیل به کاراکتری اسکلتی شکل می شود . دنیا همچنان به تغییر خودش ادامه می‌دهد ، کاراکتر های غیر بازیکن ( اِن.پی.سی ها ) شروع به درک احساسات می‌کنند . او که در دنیای خودش نه پدر و مادری دارد نه دوستی و نه جایی در جامعه ، این مرد جوان عادی ” مومونگا ” تلاش می‌کند تا کنترل این دنیای جدید را بدست بگیرد و بازی شروع می‌شود

8. That Time I Got Reincarnated as a Slime : ریماروِ تمپست (تندباد)، اسم اسلایمی است که توسط ساتو میکامی 37 ساله پس از آنکه به دست یه دزد کشته شد و به دنیایی خیالی رفت تصرف شد. حال که از بند زندگی معمولی و یکنواخت پیشین خود رها شده است، ماجراجویی جدید او به عنوان یه خزنده با قابلیت‌هایی منحصر به فرد و در دنیایی خیالی شروع میشود.

9. The Rising of the Shield Hero : ناتانی نائوفومی، اوتاکویی که هیچ ویژگی خاصی نداره در کتابخانه کتابی را پیدا می‌کند که او را به دنیایی دیگر احضار می‌کند و به او ماموریت داده می‌شود که با ملحق شدن به دیگران با امواج فاجعه بجنگد. او با تصوراتی از یک ماجراجویی بزرگ گروه خود را تشکیل می‌دهد، اما فقط پس از...

10. Vinland Saga : حوالی سال ۱۰۰۰ میلادی، وایکینگ‌ها در همه‌جا در حال غارت و کشت و کشتار هستند. تورفین پسر یکی از قویترین جنگجوها ست و خود او نیز جنگجوی قابلی‌ـست. رویای او پیدا کردن سرزمینی‌ـست به نام وینلند، سرزمینی گرم و حاصل‌خیز، جایی که منابع طبیعی زیاد است و انسان‌ها مجبور نیستند برای زنده ماندن با هم بجنگند. بیایید با او همراه شویم و داستان یک جنگجوی واقعی در زمانی پرآشوب را دنبال کنیم...


Akame ga Kill!

با توجه به داستان انیمه Goblin Slayer، می‌توان گفت که این انیمه با تمرکز بر روی جنگ با هیولاهای گابلین، به شدت خشونت‌آمیز است. در این داستان، شخصیت اصلی به نام Goblin Slayer، یک شکارچی حرفه‌ای است که تنها به شکار گابلین‌ها مشغول است و برای این کار هر روز به دام و پروانه‌بندی مشغول می‌شود. با وجود خشونت زیاد در داستان، این انیمه باعث شده تا بحث‌های فراوانی درباره نقش و جایگاه زنان در جامعه و همچنین خطرات جنگ با هیولاهای خطرناک مطرح شود. علاوه بر این، نحوه پاسخگوئی به خشونت در داستان نشان میداد که چگونه باید با خشونت در جامعۀ مدرن رفتار کرد. بطور کلی، Goblin Slayer چالش‌برانگیر و پُرخطر است. این انیمه برای علاقه‌مندان به داستان‌های فانتزی و اکشن، پیشنهاد می‌شود.


بررسی شخصیت پردازی انیمه Goblin Slayer


انیمه Goblin Slayer داستان یک شکارچی گابلین (Goblin) به نام Goblin Slayer است که به دنبال انتقام از گابلین ها برای آسیب‌هایی که به خانواده و دوستانش وارد کرده‌اند، می‌گردد. شخصیت Goblin Slayer بسیار پرشور و عاشق شکار گابلین است و همواره در تلاش است تا هر چه بیشتر از آن‌ها شکار کند.

این شخصیت بسیار خشونت‌آمیز و سختگیر است و همواره در تلاش است تا به هر قیمتی از گابلین ها جلوگیری کند. او به عنوان یک شخص بسیار ساده و مستقل نشان داده می‌شود که فقط به دنبال رسیدن به هدف خود، یعنی نابود کردن گابلین ها، است.

Goblin Slayer با تمام قلب خود به مأموریت خود پایبند است و همواره در تلاش است تا با رفع هر نقطه ضعف در روش شکار، به نابود کردن گابلین ها نزدیک‌تر شود. او به عنوان یک شخص بسیار ماهر در استفاده از تجهیزات و ابزارهای خود نشان داده می‌شود و همواره در تلاش است تا بهترین راه‌حل برای هر مأموریت پیدا کند.

با این حال، شخصیت Goblin Slayer بسیار ساده و خام است و همواره در تلاش است تا به روش خود، یعنی نابود کردن گابلین ها، پایبند باشد. او به عنوان یک شخص بسیار سختگیر و بدون احساسات نشان داده می‌شود که فقط به دنبال رسیدن به هدف خود است.بررسی موسیقی متن انیمه Goblin Slayer


موسیقی متن انیمه Goblin Slayer توسط Kenichiro Suehiro ساخته شده است. این موسیقی شامل 28 قطعه است که در طول سریال به کار گرفته شده است.

موسیقی متن این انیمه برای جلب توجه و همچنین برای افزایش تأثیر واقع‌گرایانه داستان، به صورت ساده و تکراری طراحی شده است. با این حال، قطعات مختلف با هم تفاوت دارند و هر کدام در جای خود مناسب هستند.

بعضی از قطعات مانند "Goblin Slayer" و "Onward to Adventure" با ریتم سریع و پرشور، برای نشان دادن حماسه و عزم جدید شخصیت‌ها طراحی شده‌اند. در عین حال، قطعات دیگر مانند "The Harvest Festival" با روحانیت خود، صحنه‌ای آرام و زیبا را به نمایش می‌گذارد.

کاربرد صداهای گوش‌خراش در بعضی از قطعات نشان دهنده ترس و وحشت از گابلین‌هاست. همچنین، قطعاتی مانند "The Goblin's Crown" با استفاده از صداهای تاریک و ناامید کننده، برای نشان دادن شرایط بد شخصیت‌ها طراحی شده‌اند.

به طور کلی، موسیقی متن این انیمه با توجه به سبک و مضمون داستان، مناسب و جذاب است.بررسی کارگردانی انیمه Goblin Slayer


کارگردانی انیمه Goblin Slayer توسط تاکاهارو اونو (Takaharu Ozaki) انجام شده است. او در ۲۰۱۴ با کارگردانی سریال انیمه "Persona 5 the Animation: The Day Breakers" به عنوان کارگردان شروع به فعالیت کرد. سپس در سال ۲۰۱۸، به عنوان کارگردان سریال انیمه Goblin Slayer نامزد شد.

از دیدگاه بسیاری از منتقدین، کارگردانی تاکاهارو اونو در این سریال بسیار مؤثر و قابل قبول بود. وی با استفاده از روش های مختلف، تصاویر زیبایی را به نمایش گذاشت و با استفاده از صحنه های خشن و خطرناک، بخش های مختلف داستان را به خوبی جلوه داد.

علاوه بر آن، تلاش های کارگردان در جلب تمجید و پاسخ دادن به نظرات منتقدین نقش بسزایی در محبوب شدن سریال Goblin Slayer در بین مخاطبان داشت. به طور کلی، کارگردانی او در این سریال به عنوان یک کارگردان حرفه ای و با تجربه، قابل تحسین است.

تاکاهارو اوزاکی یک هنرمند و طراح ژاپنی است که در زمینه های مختلفی از جمله طراحی کاراکتر، طراحی بازی و فعالیت در صنعت فیلم و تلویزیون فعالیت دارد. او در سال ۱۹۶۸ در شهر توکیو به دنیا آمد و پس از پایان تحصیلات خود در رشته های مختلف هنر، به عنوان یک هنرمند مستقل شروع به کار کرد.

بخش بزرگی از کار تاکاهارو اوزاکی در زمینه طراحی کاراکتر بوده است. او برای بسیاری از بازی های معروف ژاپن، از جمله "Final Fantasy"، "Resident Evil" و "Metal Gear Solid"، کاربرد داده شده است. علاوه بر بازی های ویدئوئی، او نقش مهم در طراحی شخصيت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍‍‍‍‍ان برای فیلم ها و سریال های تلویزیونی نیز داشته است.

تاکاهارو اوزاکی همچنین به عنوان یک کارگردان فعال در صنعت بازی های ویدئوئی شناخته می شود. او برای بازی های مختلف، از جمله "Devil May Cry" و "Bayonetta"، به عنوان کارگردان فعال بوده است.

به طور کلی، تاکاهارو اوزاکی یک هنرمند ژاپنی بسیار محبوب و تاثیرگذار است که در زمینه های مختلف هنر و صنعت سابقه دارد. او به عنوان یک پایه اصلی در صنعت بازی های ویدئوئی و فعال در زمینه طراحي كاركتر شناخته مي‌شود.محبوبیت انیمه Goblin Slayer


انیمه Goblin Slayer یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های ژانر فانتزی و اکشن است که در سال ۲۰۱۸ به روی آنتن رفت. داستان این انیمه درباره‌ی شکارچی جوان و بسیار خشن به نام Goblin Slayer است که تمام تلاشش را برای نابود کردن گروه‌های گابلین می‌کند. با وجود داستان ساده و پایین‌رفتار، Goblin Slayer با استفاده از صحنه‌های خشونت آمیز، تصاویر زیبا و شخصیت‌پردازی عالی، توانست مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کند. همچنین، محبوبیت این انیمه به دلایل دیگر نظیر قابل دید در سروصدا، شخصيت های جذاب و قابل هويت، صحنه های معروف و ... نيز بسيار زياد است.


سخن پایانی


با توجه به محتوای خشن و خشونت‌آمیز این انیمه، نقد و بررسی آن باید با دقت و حساسیت انجام شود. گفتنی است که این انیمه در بعضی جوامع به دلیل محتوای خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

اما در کل، Goblin Slayer یک اثر جذاب و پرطرفدار است که با داشتن داستان جذاب و شخصیت‌های قوی، توانسته است مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند. همچنین، نکات مثبت دیگر این انیمه شامل طراحی شخصیت‌ها، صحنه‌های اکشن و تولید صدای عالی هستند.

با توجه به نظرات منفی بعضی از منتقدان درباره محتوای خشونت‌آمیز این اثر، پسوردهای مناسب برای سنین پائین‌تر را پشت سر گذاشت. با این حال، Goblin Slayer همچنان چشم‌انداز خوبی برای دوستداران ژانر فانتزی و اکشن است.

دانلود انیمه Goblin Slayer

نقد و بررسی
732
0
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.