دو تن از سارقانی با نام مستعار "Luffy" به ژاپن بازگردانده شدند

دو تن از سارقانی با نام مستعار "Luffy" به ژاپن بازگردانده شدند

دو تن از سارقانی با نام مستعار "Luffy" به ژاپن بازگردانده شدند


چهار مظنون متهم به سازماندهی مجموعه ای از سرقت ها حداقل در 14 استان ژاپن از سال گذشته، هفته گذشته از فیلیپین به ژاپن بازگردانده شدند. حداقل یکی از مظنونان هنگام سازماندهی جنایات از نام مستعار "Luffy" استفاده کرده است، که اشاره ای آشکار به قهرمان مشتاق پادشاه دزدان دریایی در انیمه و سری مانگای One Piece دارد.

به طور تصادفی، مظنونان با یک هواپیمای بوئینگ 767-300ER با شماره ثبت JA620J به ژاپن بازگردانده شدند - همان جت که تابستان گذشته با One Piece همکاری داشتند. خطوط هوایی ژاپن ادعا می ند که این اتفاق کاملاً تصادفی است.

مظنونان شامل Yuki Watanabe و Kiyoto Imamura هستند که گفته میشود هر دو در سال 2019 در یک کلاهبرداری بهمراه Tomonobu Kojima و Toshiya Fujita دست داشته اند. Imamura و Fujita سه شنبه گذشته وارد ایستگاه پلیس Shibuya شدند، در حالی که Watanabe و Kojima پنجشنبه گذشته وارد ایستگاه پلیس شدند.


پلیس چندین مظنون را در هر یک از پرونده های سرقت جداگانه دستگیر کرده است. یکی از این سرقت ها منجر به قتل Iyo Ōshio، یک زن 90 ساله در کومای توکیو شد.

پلیس بر اساس داده های ارتباطی تلفن همراه متهمان معتقد است سارقان «Luffy» با استفاده از اپلیکیشن Telegram messenger آموزش دریافت کرده اند. به نظر میرسد اعضای گروه از طریق یک آگهی استخدام غیررسمی در شبکه های اجتماعی جذب شده اند.

اخبار
316
1
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.