مانگا One Piece بمدت سه هفته وارد وقفه شد

مانگا One Piece بمدت سه هفته وارد وقفه شد

حساب رسمی توییتر فرنچایز "One Piece" روز پنجشنبه در طی خبری رسمی اعلام کرد Eiichiro Oda مانگای One Piece، این مجموعه را به مدت سه هفته در وقفه قرار میدهد و با شماره هجدهم مجله هفتگی Shonen Jump که در تاریخ 1 آپریل منتشر میشود، دوباره از سر گرفته خواهد شد.

این مانگا همچنان در هفدهمین شماره این مجله که دوشنبه آینده منتشر میشود ظاهر خواهد شد.


Eiichiro Oda در پیامی که به صورت دست‌نویس نوشته و در حساب توییتر حود منتشر کرده، علت این تعویق رو اینگونه بیان میکند:

او در این پیام گفت که پس از مرگ Akira Toriyama، خالق مانگای "Dragon Ball"، به این فکر افتاده که مردم ممکن است بیش از حد نگران سلامتی او شوند، اما او به صراحت گفت که بیمار نیست و هیچ مشکلی از این قبیل ندارد. همچنین Oda در ادامه افزود اضافه که میخواهد این وقفه را به اصطلاح خود «تعمیرات» برای خودش در نظر بگیرند. Oda همچنین گفت که از این زمان برای فکر کردن به «اینکه وان پيس (One Piece) واقعاً چیست» استفاده خواهد کرد.


مانگا "One Piece" برای اولین بار در تاریخ 22 جولای 1997 (31 تیر 1376) در مجله هفتگی Shounen Jump، توسط Eichiro Oda مانگاکا این اثر منتشر شده است. این مانگا توسط VIZ Media از 2 ژانویه 2003، با عنوان One Piece، به زبان انگلیسی تحت عنوان Shonen Jump و از 1 دسامبر 2009 در نسخه های omnibus 3-in-1 درحال انتشار میباشد. اولین انتشار؛ شامل 23 جلد اول منتشر شده در 5 نوامبر 2013، جلد دوم شامل جلدهای 24-46 منتشر شده در 4 نوامبر 2014، و سومی شامل جلدهای 47-70 منتشر شده در 4 اکتبر 2016 میباشد.

این مجموعه همچنین در تعداد زیادی زبان در سراسر جهان از جمله؛ کره ای، مالایی، اندونزیایی، چینی، تایلندی، ویتنامی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، سوئدی، دانمارکی، نروژی، فنلاندی، لهستانی، ترکی و روسی منتشر شده است.

مانگا One Piece با بیش از 500 میلیون نسخه در تیراژ تا سال 2022، پرفروش‌ترین سری مانگای تمام دوران است. جلد 67 این مجموعه در حال حاضر رکورد بیشترین چاپ اول را در بین مانگا (از جمله کتاب) تمام دوران در ژاپن با 4.05 میلیون در سال 2012 دارد. این مجموعه سه بار متوالی از سال 2000 تا 2002 فینالیست جایزه فرهنگی Tezuka Osamu شد. در سال 2012، جایزه بزرگ انجمن کاریکاتوریست ژاپن چهل و یکمین جایزه بزرگ را در کنار Kimuchi Yokoyama's Neko Darake دریافت کرد.

One Piece


اخبار
192
8
3 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.