انیمه Kingdom Season 5 قسمت 2

انیمه Kingdom Season 5 قسمت 2

نقد و بررسی قسمت اول انیمه Kingdom Season 5بالاخره! Kingdom بعد از یه سال تاخیر، فصل پنجمش رو شروع کرد. این سریال بدترین شانس رو توی زمان‌بندی داره. این بار زلزله نوتو باعث شد که پخشش یه هفته عقب بیفته. (که در کل یه سال تاخیر رو به خاطر همه‌گیری اضافه می‌کنه.) من این سریال رو خیلی دوست دارم. این یه بخشی از تجربه‌ی LiA برای بیش از یه دهه بوده. اما Kingdom مطمئناً باعث می‌شه که من کلافه بشم. همه‌ی این اسم‌ها رو باید یاد بگیرم، نسخه‌ی زیربنایی هیچ‌وقت با موسیقی متن مطابقت نداره. و هر سال تعداد بیشتری ازشون اضافه می‌شن، چون این یه حماسه‌ی به تمام معناست. 

با این حال، من واقعاً از این که این فرنچایز چه کار می‌کنه و چطور کارش رو انجام میده، خوشم میاد. مانگا توی 20 تا از پرفروش‌ترین مانگاهای تاریخ قرار داره، و در حالی که بین فصل‌ها یه فاصله‌ی طولانی بود، انیمه به طور کلی با سرعت خوبی پیش میره و از قبل تاریخ پخشش اعلام شده. این یه سریال ساده با اقتباس ساده‌ای از Pierrot هست. جلوه‌های بصری فانتزی نداره، اما به خوبی می‌فهمه که چرا ویژگی‌ای که ازش اقتباس شده، موفقه.

خب، یادتونه که یو بووی بالاخره شکست خورد؟ این موضوع اصلی فصل 4 بود، شاید حتی کل سریال. سرنوشتش هیچوقت روی صفحه نمایش نشون داده نشد، اما منطقیه که فکر کنیم اعدام شده. خبر مهم دیگه‌ی فصل قبل این بود که چو تو آشوب بود. پادشاهشون مرده بود و جنگ جانشینی منجر به ترور صدراعظم قدرتمندشون چونشن شد. اما ظاهراً خیلی سریع همه چیز رو سروسامان دادن و وا لین به عنوان صدراعظم انتخاب شد. این باعث شد که چانگپینگ برای لحظه‌ای برنامه‌های حمله به چو رو کنار بذاره تا ببینه وقایع تحت مدیریت جدید در چو چطور پیش میره.

خب، به جای حمله به چو، نیروهای فی شین به هییونگ، یه منطقه‌ی جنگلی وسیع، فرستاده میشن تا با نیروهای ژائو بجنگن. لی مو تو فصل 4 خیلی کم دیده شد و اینجا هم نقش مستقیمی نداره، ولی تاکتیک‌دان برترش، چینگ شی، رو برای رهبری دفاع میفرسته.

در مورد شین، نیروی 8000 نفری فی شین قراره با 50000 نیروی هوان یی روبرو بشه. هوان یی هم رقیب شین برای موقعیت عمومی عالیه، اما بیشتر از اون، یه وحشی بی‌رحمه. شیوه‌ی جنگش با شین آشتی‌ناپذیره و یادآوری خوبیه که مفهوم آدم‌های خوب و آدم‌های بد واقعاً توی پادشاهی صدق نمی‌کنه.

شین و هوان یی با هم متحد شدند، ولی این اتحاد خیلی با صفا نیست. هوان یی ژنرال درجه‌دارتر است، پس شین باید از دستوراتش اطاعت کنه. ولی هوان یی خیلی مودب نیست. اون شین رو احمق می‌دونه و ارتشش رو بچه‌بازی می‌گه. اردوگاه هوان یی پر از زن‌های هرزه است و اون بدون اطلاع شین، تعدادی افسر رو جابه‌جا می‌کنه.

تاکتیک‌چی هوان یی حداقل اینقدر فهمیده است که دیائو آدم باهوشی است و باید به حرفش گوش بده. البته هوان یی ژنرال موفقی هم هست و سابقه‌اش پر از پیروزی‌های بزرگ است. شاید هوان یی آدم بدی باشه، ولی شین باید قبول کنه که اون آدم بااستعدادی هم هست.

با وجود جنگل انبوه و نبود قلعه برای محاصره، پنج تپه‌ای که جنگل رو پر کرده‌اند، کلید پیروزیه. نقشه هوان یی اینه که جبهه‌ای رو در سمت تپه مرکزی دشمن ایجاد کنه، تا ارتشش بتونه سه تپه پشت اون رو با کمترین مقاومت امن کنه. اون جناح راست رو به فِی شین می‌سپره - ماموریت خیلی خطرناکی، ولی مهم هم هست و فرصت‌های زیادی برای افتخار داره.

ولی دیائو رو گرفتن و دشمن قبلاً نیروی چریکی نخبه‌ای رو در سمت چین تپه مرکزی جاسازی کرده. با این که شین محاصره شده و هیچ نیروی کمکی در کار نیست، اوضاع خیلی خوب به نظر نمی‌رسه. ولی تیم پیشاهنگ کیان لی یه جایی توی جنگل گم شده...

طلوع خورشید از شرق، مالیات و غیب شدن خوراکی‌های خوشمزه از یخچال. هر روز چیزهایی هست که می‌تونی بهشون وابسته باشی، و پادشاهی یکی از اون چیزهاست. این سریال به تولید درام جذاب و نبردهای تاکتیکی جذاب ادامه می‌ده، پیروت هم به ارائه اونها با کمترین سر و صدا و حتی کمترین اشتباه ادامه می‌ده، و سریال همچنان در بین بینندگان انگلیسی زبان محبوبیت زیادی نداره. همین طوره و من همینطوری قبولش دارم - خوشحالم که این دوست قدیمی دوباره برگشته تا برای کسب جایگاهی در لیست‌های پایان سال بجنگه.

دانلود انیمه Kingdom 5th Season / دانلود انیمه

نقد و بررسی
250
0
5 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.