انیمه Majo to Yajuu؛ اولین برداشت

انیمه Majo to Yajuu؛ اولین برداشت

خلاصه داستان انیمه The Witch and the Beastگایدو: دختری با خوی وحشی با نیش هایی بلند و چشمانی جانورگونه. اشف: مردی با صدایی ملایم و خصیصه هایی لطیف و تابوتی آویخته به پشتش. این زوج بدیمن روزی در شهری که در تحت نفوذ جادوگری ست، ظاهر میشوند. جادوگری که مردم شهر را قانع ساخته که او قهرمان آنهاست. ولی اشف و گایدو از حقیقت با خبر اند. آنهایی حساب هایی دارند که باید تسویه کنند، و در حذف کسانی که سد راهشان قرار میگیرد، تردید نمیکنند...

امروز اولین روز پخش فصل زمستان 2024 است. این روز همیشه معیار مهمی برای ارزیابی فصل است، چون چهار سریال برتر معمولاً خیلی خوب هستند و پیدا کردن سریالی واقعاً عالی از میان سریال‌های پایین‌تر کار سختی است. اولین سریالی که پخش شد «جادوگر و دیو» بود. من قبلاً این منبع را نخوانده بودم، اما انتظارات زیادی از این سریال داشتم، چون نقدهای خیلی خوبی در مورد آن شنیده بودم. همیشه دوست داریم سریال‌های جدید رو با چیزی که شبیهش هستند مقایسه کنیم. «جادوگر و دیو» یه سریال شبیه «فرس قتل دختر مرده» (که خودش شبیه «انتقام» بود) هست. البته این سریال خیلی خوب نیست، ولی یه حس مشترکی بینشون وجود داره. من بیشتر از همه از طراحی هنری سریال خوشم اومد. یادآور آثار لیجی ماتسوموتو بود، مخصوصاً طراحی شخصیت Guideau. ولی از نظر ظاهری با سریال‌های قبلی فرق داره. حس می‌کنم این سریال بیشتر روی اکشن تمرکز داره.

داستان با یه راهنمای سرسخت و یه جادوگر خوش صحبت شروع میشه. این دو نفر با هم به یه شهر عجیب و غریب می‌رن تا یه جادوگر دیگه رو پیدا کنن. راهنمای ما، اشاف، از جادوگر می‌خواد که صبر کنه، ولی گیدیو، که یه آدم رک و پوست کنده هست، می‌خواد سریع کارها تموم بشه. در این شهر، جادوگر یه قهرمان محسوب میشه، ولی دو نفر ما شک دارن که اون واقعاً یه آدم خوب باشه.  جادوگر آیون خیلی شیطانیه، ولی نه جادوگری که گایدو دنبالش هست و اونو نفرین کرده. توی این اساطیر فقط دو تا راه برای از بین بردن نفرین جادوگر وجود داره: بوسیدن یه شاهزاده خوشگل یا مجبور کردن جادوگر که خودش اونو از بین ببره. معلوم شده که بوسیدن یه جادوگر حتی اگه نفرین نباشه، بلکه فقط یه بوسه معمولی باشه هم کار می کنه. آیون بعد از اینکه مادربزرگش به خاطر آتشی که 417 سال پیش شهر رو نجات داد و خودش رو توی اون از دست داد، مقصر شناخته شد، یه بازی انتقام طولانی شروع کرده. شاگردایی که اون به محافل خودش کشیده، ابزار اون برای انجام این کارن و به عنوان «کلید» برای باز کردن آتش در سالگرد مهر و موم شدنش عمل می کنن.

به نظر می‌رسد که جادوگران در این دنیا معمولاً شرور هستند، اما ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد. اشاف امیدوار بود که بتواند با آیون به صورت دوستانه رفتار کند، که نشان می‌دهد حداقل از نظر تئوری امکان‌پذیر است. او و گایدو برای یک سازمان به نام «نظم طنین جادویی» کار می‌کنند که ظاهراً یک گروه شکارچی جادوگر است، اما ممکن است اهداف دیگری نیز داشته باشد. انگیزه واقعی اشاف انتقام از جادوگری است که او را نفرین کرده است. در یک نبرد جالب، اشاف آیون را می‌بوسد و جانوری را از درون تابوتی که همیشه حمل می‌کند آزاد می‌کند. این جانور به نظر می‌رسد هویت واقعی اشاف باشد. این موجود آنقدر قدرتمند است که آیون را شکست می‌دهد و او را دستگیر می‌کند.

این چیزا خیلی جالبن، ولی هنوز قانع کننده نیستن. جادوگر و هیولا خیلی خوب به نظر می‌رسه، ولی هنوز جای کار داره. آزمایشگاه انیمیشن یوکوهاما یه استودیوی خیلی معروف نیست، ولی انیمیشنش واضحه و پس زمینه‌هاش خیلی قشنگن. کارگردانش، هامانا تاکایوکی، خیلی باتجربه‌ست و کارش خوبه، ولی نویسنده‌ش، هاتاکیاما مامورو، ممکنه مشکل ایجاد کنه. این نمایشنامه ممکنه با نمایشنامه‌ی دختر مرده مرده‌ی هاتاکیاما فرق داشته باشه.

مثلاً، در نمایشنامه‌ی دختر مرده مرده، رابطه‌ی بین جادوگر و هیولا خیلی پیچیده و چندوجهی بود. جادوگر، آین، یه زن قدرتمند و مستقل بود که از جامعه‌ی جادوگران طرد شده بود. هیولا، گایدو، یه مرد خشن و عصبی بود که از گذشته‌ی خودش رنج می‌برد. این دو نفر با هم آشنا می‌شن و به هم علاقه‌مند می‌شن، ولی رابطه‌ی بینشون پر از چالشه.

در نمایش انیمیشنی، این رابطه‌ی پیچیده‌تر نشون داده نشده. آین و گایدو هنوز هم جذاب هستن، ولی رابطه‌شون خیلی ساده‌تر به نظر می‌رسه. این ممکنه به این دلیل باشه که نویسنده‌ی نمایشنامه، هاتاکیاما مامورو، می‌خواد این نمایشنامه رو برای مخاطبان عام‌تری قابل دسترس کنه.

دانلود انیمه Majo to Yajuu / دانلود انیمه


نقد و بررسی
315
0
6 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.