انیمه Metallic Rouge؛ اولین برداشت

انیمه Metallic Rouge؛ اولین برداشت

خب، من شروع خوبی داشتم. همیشه با یه نمایش جدید اینطوری شروع می‌کنم. ولی متأسفانه ایندفعه نتیجه‌ش خوب نبود. سال گذشته سال خیلی آرومی بود برای Bones، ولی سال 2024 قول میده که سال شلوغ‌تری باشه. Bones یکی از بهترین استودیوهای انیمه‌سازیه، و Metallic Rouge هم خیلی خوب ساخته شده، با یه ربات‌های مکانیکی که CGI نیستن. ولی داستان و شخصیت‌ها انقدر بد بودن که من مدت‌هاست اینطوری انیمه ندیده بودم.

چیزی که من رو شوکه کرد این بود که متالیک روژ انگار یه انیمه مکانیکی بود که توسط یه هوش مصنوعی نوشته شده بود. داستانش کلیشه‌ای و پیش‌بینی‌پذیر بود و هیچ خلاقیتی توش نبود. البته اینطور نبود، بلکه توسط ایزوبوچی یوتاکا ساخته شده بود، که قبلاً RahXephon رو هم ساخته بود، یه سریالی که من خیلی دوسش دارم. این سریال توسط هوری موتوروبو کارگردانی شده بود که Carole & Tuesday رو هم کارگردانی کرده بود، که با توجه به بودجه و کارکنانش، سریال خیلی بدی بود. ولی متالیک روژ به اون شکل آزاردهنده نیست. فقط سریالی متوسطه که ارزشش رو نداره که این همه واکنش به خودش جلب کنه.

خب، داستان توی مریخ اتفاق می‌افته. آدم‌ها توسط موجودات فضایی (یا اندرویدها، هنوز مشخص نیست) مورد ظلم قرار می‌گیرن. اون‌ها مجبورن هر روز «شهد» تزریق کنن، وگرنه می‌میرن و دور انداخته می‌شن. قهرمان داستان یک خلبان مکانیکی یا اندرویده که برای یه نفر دیگه کار می‌کنه. اون آدم هم به نظر می‌رسه که با موجودات فضایی، که «نیانس» نام دارن، مخالفه. این دو شخصیت به اندازه بقیه شخصیت‌های داستان دوبعدی و بی‌روح هستن. اما بدترینشون یه شخصیت شرور کارتونیه که توسط یوشینو هیرویوکی بازی می‌شه. اون از همون اول که با سبیل‌های استعاری‌اش وارد صحنه می‌شه، خنده‌داره و هیچ‌وقت بهتر نمی‌شه.

یکی از چیزایی که توی این سریال دوست داشتم، طراحی شخصیت خواننده نیانس بود که خیلی شبیه دهه 1920 بود. ولی الان دیگه توی سریال نیست (فکر کنم با دولت و حامی‌های دو قهرمان مخالف بود) و در کل سریال اونقدر جذاب نیست که بخوای ادامه بدی. شاید یه اپیزود دیگه بهش بدم ببینم شاید نظرم عوض شد، چون انیمیشن علمی تخیلی با انیمیشن سنتی - و با کیفیت بالا - این روزا کم پیدا میشه. ولی واقعاً حیف که وقت و هزینه‌ی استودیو بونس برای این سریال هدر رفته.

دانلود انیمه Metallic Rouge / دانلود انیمه

نقد و بررسی
256
0
5 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.