انیمه Sengoku Youko؛ اولین برداشت

انیمه Sengoku Youko؛ اولین برداشت

طرفداران میزوکامی ساتوشی، انیمه‌تون بدبختیه!میزوکامی یکی از بهترین مانگاکاهای سی سال اخیره. سه تا شاهکار نوشته که یکی‌شون از بهترین مانگاهای تاریخه. انتظار می‌رفت که انیمه‌اش هم مثل خودش عالی باشه، ولی نه. تا سال 2018، هیچ‌کدوم از آثارش انیمه نشده بود.بدتر از همه اینه که انیمه «چکش بیسکویت» یکی از بدترین اقتباس‌های تاریخ انیمه بود. این کار باعث شد که اعتبار میزوکامی زیر سوال بره و طرفدارانش ناامید بشن.حالا «یوکو در دوره جنگجویان» آخرین فرصته که انیمه‌سازا نشون بدن می‌تونن حق مطلب رو ادا کنن. اگه عدالتی در دنیا وجود داشته باشه، این سریال بالاخره اون چیزیه که طرفداران میزوکامی سال‌هاست انتظارش رو می‌کشن.

بابا، انیمه‌ی میزوکامی واقعاً بدبختیه. تا سال 2023، هیچ‌کدوم از آثارش اقتباس خوبی نداشت. بدتر از همه اینه که انیمه‌ی «چکش بیسکویت» یکی از بدترین اقتباس‌های تاریخ انیمه بود. این کار باعث شد که اعتبار میزوکامی زیر سوال بره و طرفدارانش ناامید بشن.

حالا «یوکو در دوره جنگجویان» آخرین فرصته که انیمه‌سازا نشون بدن می‌تونن حق مطلب رو ادا کنن. اگه عدالتی در دنیا وجود داشته باشه، این سریال بالاخره اون چیزیه که طرفداران میزوکامی سال‌هاست انتظارش رو می‌کشن.

خبر خوب! به نظر می‌رسد که «یوکو در دوره جنگجویان» بعد از «ستاره‌ای که من را انتخاب کرد» یک تغییر هولناک خواهد بود. ظاهراً یکی از طرفداران پر و پا قرص میزوکامی، ایواسا گاکو، رئیس استودیوی فاکس سفید، قرار است روی این سریال کار کند. این خبر خیلی خوبه، چون ایواسا یکی از بهترین استودیوهای انیمه‌سازی در ژاپنه. ایواسا احتمالاً مسئول افزایش تعداد قسمت‌های این سریال از دو دوره به سه (37 قسمت) بوده است. این تعداد قسمت برای یک اقتباس کامل از داستان کافی خواهد بود. علاوه بر این، من امیدوارم که حمایت ایواسا ممکن است به معنای اقتباس نهایی «Spirit Circle» باشد. این یکی از بهترین آثار میزوکامی است و اقتباس آن با بودجه متوسط بسیار آسان خواهد بود.

خب، نمی‌خوام داستان رو خراب کنم، ولی به نظرم این نکته مهمه که بدونیم اگه این سریال دو فصلی بود، فصل اولش روی قوس دیگه‌ای تمرکز می‌کرد. به نظر من این تصمیم منطقیه، چون قوس اولی بهترین قوس این سریال نیست. البته که خوبه، ولی این سریالی هست که ارزش صبر کردن داره. چون توی روایتش تغییرات زیادی اتفاق می‌افته که فقط توی فصل دوم بهشون پرداخته می‌شه. و به نظر من، فصل دوم واقعا عالی می‌شه. خب، حالا که مقدمه رو تموم کردیم، بیا بریم سراغ داستان. سال 1564 (اوایل دوره سنگوکو)هست و اولین شخصیتی که باهاش آشنا میشیم، شینسوکه (کیمورا ریوهی) یه رونین جوانه. اون وقتی یه زوج خیلی عجیب رو می‌بینه که با یه گروه راهزن درگیر شده‌ان، با ترسو بهشون کمک می‌کنه. پسره از یه نوع جادو استفاده می‌کنه تا راهزنا رو بیهوش کنه - تاما که قصد داشت ازشون برای پیدا کردن رهبرشون بازجویی کنه. شینسوکه که همیشه جذب مبارزان قدرتمندی شده که می‌تونه ازشون چیز یاد بگیره، دنبالشون می‌کنه، ولی وقتی نوبت به مخفی شدن می‌رسه، اون یه نینجا نیست.

خب، تو این متن کلی اصطلاح ژاپنی هست که شاید برای همه آشنا نباشه. ولی نگران نباشین، تو مانگا هم همینطور شروع می‌شه. تو این اساطیر، اصطلاح "کاتاوارا" رو داریم که یه کلمه کلی برای یوکای، آیاکاشی و ارواحه. جینکا - که خودش رو سندو، یه حکیم زاهد می‌دونه - یه آدمی هست که از آدما متنفره و کاتاوارا رو دوست داره. تاما یه کاتاواره - یه دیو روباه که خودش رو یوکو می‌دونه - هست که عاشق آدما. جینکا با وجود ظاهر بچه‌مرده‌اش تاما رو "آنیو" (خواهر بزرگتر) صدا می‌زنه. و وقتی مجبور میشن با هم بجنگن، این دو نفر درگیر یه تحول روحی میشن که جینکا رو با قدرت معنوی زیادی پر می‌کنه.

خب، اینجام یه گروه دیگه از شخصیت‌ها، Dangaisyuu، راهب‌های جنگجوی حیاتی که تو زمین می‌گردن و کاتاواراهای تهدیدآمیز رو می‌کشن. تاما می‌گه که اونا فقط کاتاواراهایی رو می‌کشن که به آدم‌ها آسیب می‌رسونن (اون رو آزاد می‌کنن و واضحه که کاتاواراهای بدذات تهدید بزرگی هستن). در واقع، رهبر راهزنا کاتاوارا بود که جینکا رو مجبور به حمله کرد، اما اونا به راحتی اون رو شکست دادن. یکی دیگه، بزرگ‌تر و خطرناک‌تر، Dangaisyuu رو به مبارزه می‌کشونه بعد از اینکه یکی از اونا رو تو یه نبرد کشته. خب، اینم شروع داستان. شینسوکه یه مرد کوچولوی شجاعه که می‌خواد تو دنیا اسم و رسمی برای خودش دست و پا کنه. تاما و جینکا خودشون رو "برادر و خواهر اصلاح‌گر دنیا" می‌دونن و می‌خوان با ظلم و بی‌عدالتی مبارزه کنن (که دوره سنگوکو کمبودی ازش نداشت) و اینم اولین قوس داستانه، یعنی "یوناوشی کیودای-هِن". اما دنیایی که میزوکامی خلق کرده خیلی بزرگه و این فقط نوک کوه یخه. راستش رو بگم، منم یه مدت طول کشید تا واقعاً تو داستان مانگا غرق بشم، پس تعجب نمی‌کنم اگه خیلی از بینندگان فقط انیمه همین حس رو داشته باشن. اما به من اعتماد کنید، این همه‌ش داره میره یه جایی خیلی خاص.

خب، در مورد اقتباس، تنها چیزی که می‌تونم بگم اینه که نسبت به هوشی نو سامیدارا خیلی بهتره (که خیلی توقع زیادی نیست). بودجه زیادی به نظر نمی‌رسه، ولی CGI کمه و انیمیشن و هنر خیلی دقیقن. در واقع، این اپیزود خیلی سبکه - به یه شکلی که خیلی باحال و جذابه. موسیقی متنشم از ایوان کال هست، که خیلی خوبه. انتخاب بازیگرا هم تا اینجا عالی بودن، مخصوصاً کیمورا که نقش شینسوکه رو بازی می‌کنه. خیلی عجیبه که بالاخره صفحات میزوکامی به شکلی که شایسته‌ش هست روی صفحه نمایش دیده میشن. از نظر انیمه، این تازه شروعه برای Sengoku Youko و من امیدوارم که برای میزوکامی هم همینطور باشه.

دانلود انیمه Sengoku Youko / دانلود انیمه

نقد و بررسی
292
0
5 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.