انیمه Solo Leveling؛ اولین برداشت

انیمه Solo Leveling؛ اولین برداشت

سال‌هاست که Solo Leveling یکی از بزرگ‌ترین عناوین مانهوا بوده. ترکیب مکانیک‌های شبیه به بازی و قهرمانی که به آرامی پیشرفت می‌کنه، با محبوبیت فزاینده انیمه‌ها و مانگاهای الهام‌گرفته از RPG و isekai هماهنگ بود. صحنه‌های هنری و مبارزه باورنکردنی هم به جذابیت‌های این مانگا اضافه می‌کنه.

Solo Leveling همیشه یک موفقیت بوده و اقتباس انیمه‌اش هم با هیجان و انتظارات زیادی همراه بوده. قرار بود این انیمه در سال 2023 منتشر بشه، اما در نهایت A-1 Pictures Solo Leveling رو در تاریخ 6 ژانویه 2024 به عنوان بخشی از فصل انیمه زمستانی 2024 منتشر کرد. این انیمه به‌صورت انحصاری در Crunchyroll در دسترس قرار داره.

قسمت اول این انیمه برای بازبینی اولیه منتشر شده‌اند و با وجود چند مشکل در سرعت، نشان می‌دن که Solo Leveling بیش از انتظارات ظاهر شده و مطمئناً یکی از بزرگ‌ترین انیمه‌های سال 2024 خواهد بود.

Solo Leveling یک دنیای فانتزی تاریک و زیبا را پایه‌ریزی می‌کند.

دو قسمت اول Solo Leveling عمدتاً صرف مقدمه‌چینی داستان اصلی می‌شوند، اما هنوز چیزهای زیادی در مورد آنها وجود دارد که باید دوستشان داشت. روشی که سیاه‌چال‌ها با دسیسه‌های سیاسی ترکیب می‌شوند، جهان‌سازی جالبی را ایجاد می‌کند، و اکشن فانتزی تاریک و ناراحت‌کننده، چیزی جز جذاب نیست. کارگردانی و ترکیب فوق‌العاده Shunsuke Nakashige و Hiroyuki Sawano هر صحنه را به یک تجربه هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند.

اما مهم‌ترین نکته، شخصیت سونگ جین وو است. جین وو قهرمان کلاسیک ضعیفی است که می‌خواهد برای عزیزانش قوی‌تر شود، اما اجرای آن در انیمه فوق‌العاده است. او از همان ابتدا دوست‌داشتنی است، و وعده پاداش‌دادن به او برای مهارت‌های کمی که قبلاً نشان داده است، باعث ایجاد یک چیدمان جذاب برای قسمت‌های بعدی می‌شود.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، Solo Leveling شروعی عالی برای یک انیمه هیجان‌انگیز دارد. امیدواریم که این روند تا پایان دوره ادامه داشته باشد.

ریتم نامتعادل Solo Leveling جلوه یک نمایش عالی را از بین می برد

با این حال، اگر چیزی برای انتقاد از Solo Leveling وجود داشته باشه، انتخاب‌های عجیب و غریب دو قسمت اولش هست. در حالی که روایت اصلی روی داستان جین وو متمرکزه، گاهی اوقات یهویی میره سراغ اتفاق‌هایی که به شخصیت‌های دیگه‌ای مثل خواهر جین وو، دوستش، یا شکارچی چا هه در رده اس-این مربوط می‌شن، که هیچ ربطی به داستان جین وو ندارن. به همین دلیل، سرعت دو قسمت اول Solo Leveling اغلب آزاردهنده‌ست.

البته، اینم باید گفت که همه قسمت‌ها برای پیش‌بینی نکات داستانی آینده از مانهوا و رمان استفاده می‌کنن، بنابراین انیمه احتمالاً می‌خواسته به اون نکات داستانی بیشتر از اونچه در منبع اصلی وجود داشت، بپردازه. با این حال، تأثیر منفی‌ای که روی سرعت حرکت می‌ذاره، به راحتی مشخصه، و چیزی رو که در غیر این صورت اقتباسی محکم از یک داستان عالی تا اینجا بوده، پایین می‌بره. امیدواریم قسمت‌های آینده Solo Leveling این مشکلات رو نداشته باشن و اگر بتونن ازشون اجتناب کنن، به راحتی می‌تونه به عنوان یکی از بهترین انیمه‌های سال تبدیل بشه.

دانلود انیمه Solo Leveling / دانلود انیمه

نقد و بررسی
859
3
5 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.