انیمه Yubisaki to Renren؛ اولین برداشت

انیمه Yubisaki to Renren؛ اولین برداشت

فصل زمستان دو تا شوجو داشت، ولی این یکی برای من مهم‌تره. یوبوساکی تو رِنرین یه انیمه عاشقانه‌ست، که بیشتر به سمت مخاطبای ژوزی می‌ره. آجیا-دو استودیو کارای اقتباسی خوبی داشته، ولی این انیمه ستاره‌های خیلی معروفی نداره. من با یه خوش‌بینی محتاطانه شروع کردم، چون مانگا نقدهای خیلی خوبی داشت.

داستان راجع به یه دانشجوی کم‌شنوایی به اسم یوکی ایتوسه (موروهوشی سومیره)ه. یوکی از وضعیت خودش و اینکه بعضیا رو ناراحت می‌کنه آگاهه، ولی خیلی بهش فکر نمی‌کنه. یه روز تو قطار یه خارجی بهش نزدیک می‌شه و ازش آدرس می‌خواد. خیلی کم پیش میاد که یه خارجی تو قطار با یه ژاپنی، مخصوصاً یه زن و مرد مجرد، حرف بزنه، ولی تو شوجو این اتفاقاً می‌افته چون داستان‌ها بهش نیاز دارن.

این پسر ژاپنی رو خوب حرف می‌زنه، ولی یوکی نمی‌دونه و می‌ترسه. ناگی ایتوسو، همکلاسی دانشگاه یوکی، نجات‌ش می‌ده و به آقا کمک می‌کنه. جالبه که یوکی ناگی رو از مدرسه می‌شناسه، ولی به نظر می‌رسه ناگی اون رو یادش نمیاد. از طرف ناگی جرقه‌ها می‌پره، و به نظر نمی‌رسه از وضعیت یوکی عقب‌نشینی کنه. وقتی قطار رو ترک می‌کنه دستش رو روی سر یوکی می‌ذاره، که من رو متعجب کرد. بلافاصله به عنوان یه حرکت تحقیرآمیز و مرزی برخورد کردم، ولی یوکی بعداً تو اپیزود اشاره کرد که فقط خوبی‌ها رو تو هر کاری که ناگی انجام می‌ده می‌بینه. و بازم، این شوجوه.

دوست یوکی، رین (هوندا کایدو)، نه تنها تو همون باشگاه ناگی هست، بلکه عاشق رئیسش، کیویا (اوهاساکا ریوتا) تو رستوران و باری که کار می‌کنن، هست. بنابراین گام بعدی واضحه و دوباره ناگی ثابت می‌کنه که به فضای شخصی بی‌توجهه. ولی به غیر از این، بچه خوبی به نظر می‌رسه، و یوکی آنقدر کاملاً مات و مبهوت است که به هر حال مهم نیست. ناگی یه جهانگرد، چندزبانه و یه ماجراجوی فرهنگیه. اگر یه پسر برای یه دختری مثل یوکی عجیب و غریب به نظر بیاد، اونه.

این اولین نمایش یه جذابیت آسون خاصی داشت که به نظرم جذاب بود، ولی به نظرم وقایع گاهی کمی اجباری به نظر می‌رسید. مثل رقص کوچک یوکی تو پایان اپیزود، که خیلی سریع بهش رسیدیم. یوکی از این جهت جالبه که به وضوح برای مستقل بودن ارزش زیادی قائله، ولی به طور ناخودآگاه به دلیل از دست دادن شنوایی خودش به طور مستمر در حال جبران است. و همچنان داشتن منع رفت و آمد با وجود حضور در دانشگاه، یکی دیگه از پیشنهادات این قطع ارتباطه. در مورد ناگی، رفتار بی‌رحمانه و زورگویی‌ش فوراً خود رو به مخاطب جلب می‌کنه، ولی هنوز خیلی زوده که بگیم واقعاً چه جور آدمیه. من تقریباً در این مرحله از قضاوت درباره یوبوساکی تو رِنرین خودداری می‌کنم. این یه نمایش عالی بود، ولی چیزی شبیه به توافق نزدیک‌تر نبود.

دانلود انیمه A Sign of Affection / دانلود انیمه 

نقد و بررسی
343
0
5 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.