در یک مطالعه جدید، کودکان شخصیت های انیمه محبوب سال 2023 را بیشتر از پدران خود می ستایند.

در یک مطالعه جدید، کودکان شخصیت های انیمه محبوب سال 2023 را بیشتر از پدران خود می ستایند.

کودکان مدرسه ژاپنی بیشتر از پدران خود شخصیت‌های انیمه ای محبوب را تحسین می‌کنند. مطالعه‌ای که اخیراً توسط شرکت Benesse در ژاپن انجام شد، نشان داد که دانش‌آموزان کلاس سوم تا ششم بیشتر از پدران خود، آی هوشینو، شخصیت اصلی انیمه و مانگای Oshi no Ko را تحسین می‌کنند.  این مطالعه، که بین 10 تا 26 نوامبر انجام شد، 12850 دختر و 4728 پسر را مورد بررسی قرار داد. از آنها در مورد طیف وسیعی از موضوعات، از جمله سرگرمی‌ها، کلمات مورد علاقه، جاه‌طلبی‌ها، موضوعات خبری و اینکه چه کسی را بیشتر تحسین می‌کنند، سؤال شد. نتایج نشان داد که آی هوشینو در رتبه سوم این فهرست قرار دارد، درست زیر «مادر» و «دوستان». پدران در رتبه هشتم قرار گرفتند، در حالی که شخصیت اصلی Frieren: Beyond Journey's End به طور مشترک با هلو رنگارنگ YouTubers ژاپنی Minecraft در رتبه دهم قرار گرفت. این مطالعه نشان می‌دهد که کودکان مدرسه ژاپنی بیشتر تحت تأثیر شخصیت‌های کارتونی محبوب قرار می‌گیرند تا والدین خود. این می‌تواند به دلیل عوامل مختلفی باشد، از جمله اینکه این شخصیت‌ها اغلب دارای ویژگی‌های مثبتی هستند که کودکان به دنبال آن هستند، مانند شجاعت، مهربانی و موفقیت. همچنین ممکن است به این دلیل باشد که کودکان ارتباط بیشتری با شخصیت‌های کارتونی محبوب دارند، زیرا آنها را در تلویزیون، کتاب‌ها و سایر رسانه‌ها می‌بینند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این مطالعه تنها یک نظرسنجی کوچک است و نمی‌توان آن را به عنوان نماینده کل کودکان مدرسه ژاپنی در نظر گرفت

بچه‌های ژاپنی در سال 2023، چهره‌های زیادی رو دوست دارن، اما 10 نفر از محبوب‌ترین‌هاشون اینا هستن:

  1. Friend
  2. Mother
  3. Ai Hoshino (Oshi no Ko)
  4. School teacher
  5. Snow Man (Japanese boy band)
  6. Shohei Ohtani (Japanese baseball pitcher)
  7. Strawberry Prince (Japanese boy band)
  8. Father
  9. Irregular Dice (Japanese boy band)
  10. Frieren (Frieren: Beyond Journey's End)


ای، دختر آیدول محبوب ژاپن، امسال دوباره در نظرسنجی محبوبیت سالانه در صدر قرار گرفت. دلایل زیادی برای این موفقیت وجود دارد، از جمله توانایی‌های آواز و رقص او، شخصیت ناز و مثبت‌اش، و استعداد طبیعی‌اش در زمینه آیدول پرستی. او همچنین به خاطر دلسوزی‌اش نسبت به دیگران شناخته شده است. شوهی اوهتانی، بازیکن بیسبال حرفه‌ای ژاپنی که اخیراً پردرآمدترین قرارداد تاریخ ورزش را امضا کرد، در رتبه ششم این فهرست قرار گرفت. اوهتانی همچنین یک طرفدار بزرگ مانگا است.کلمه "آیدول" یواسوبی، نام شخصیت اصلی سریال انیمه و مانگا Oshi no Ko، در سال 2023 هفتمین کلمه محبوب در بین دانش آموزان ژاپنی بود. این نشان می‌دهد که این سریال تا چه اندازه بر فرهنگ ژاپن تأثیر گذاشته است. در همین حال، انیماتور/هنرمند مانگا/تصویرگر در فهرست جاه طلبی های آینده کودکان در رتبه سوم قرار گرفت. این نشان می دهد که انیمه همچنان یک صنعت محبوب در ژاپن است. یک گزارش اخیر نشان داد که کارگردان انیمه Bleach موافقت کرد که هوش مصنوعی می تواند جایگزین انیماتورها شود. این نگرانی هایی را در مورد آینده صنعت انیمه ایجاد کرده است. با این حال، متخصصان صنعت می گویند که هوش مصنوعی فقط می تواند بخشی از فرآیند انیمیشن را انجام دهد و انیماتورهای انسانی همچنان نقش مهمی ایفا خواهند کرد. علاوه بر انیمه، بچه‌ها در این نظرسنجی خواسته‌های دیگری نیز داشتند. آنها از والدین خود خواستند که بیشتر با آنها بازی کنند، مهربانتر باشند، سیگار را ترک کنند و آنها را با دیگران مقایسه نکنند.

Oshi no Ko یک سال موفق را در سال 2023 پشت سر گذاشت. این سریال در چندین لیست از جمله عناوین برتر MyAnimeList، شخصیت‌های انیمیشن برتر MyAnimeList، و بهترین انیمیشن سال 2023 در CBR قرار گرفت. فصل دوم این سریال قرار است اواخر امسال منتشر شود.

متفرقه
253
5
5 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.