گروهی از سارقان با نام مستعار "Luffy" در ژاپن

گروهی از سارقان با نام  مستعار "Luffy" در ژاپن

گروهی از سارقان با نام مستعار "Luffy" در ژاپن


یک فرد یا گروهی از افراد که از نام مستعار "Luffy" استفاده میکنند مظنون به سازماندهی از سرقت ها، حداقل در 14 استان ژاپن از سال گذشته هستند. به نظر میرسد این نام به قهرمان مشتاق پادشاه دزدان دریایی انیمه و سری مانگای One Piece اشاره دارد.

پلیس در هر یک از موارد جداگانه چندین مظنون را دستگیر کرده است. یکی از این سرقت ها منجر به قتل Iyo Ōshio، یک زن 90 ساله در کومای توکیو شد.

پلیس بر اساس داده های ارتباطی تلفن همراه متهمان معتقد است سارقان "Luffy" با استفاده از اپلیکیشن Telegram messenger آموزشی دریافت کرده اند. به نظر میرسد اعضای گروه از طریق یک آگهی استخدام غیررسمی در شبکه های اجتماعی جذب شده اند.
مظنون سرقت از یک مغازه بازیافتی در استان چیبا در 12 ژانویه نیز اپلیکیشن تلگرام را در تلفن همراه خود داشت.

پلیس هنوز مشخص نکرده است که "Luffy" یک فرد است یا یک گروه، اگرچه آنها متوجه شده اند که ارتباطات شبکه تلفن همراه "Luffy" از فیلیپین سرچشمه میگیرد.


وبسایت NHK روز یکشنبه گزارش داد که ژاپن و فیلیپین به زودی در مورد تحویل چهار یا پنج مظنون که حداقل یکی از آنها "Luffy" باشد، گفتگو خواهند کرد. مظنونان شامل Yuki Watanabe و Kiyoto Imamura هستند که گفته میشود در سال 2019 در یک کلاهبرداری دست داشته اند. مظنونان در حال حاضر در یک مرکز مهاجرت در مانیل بزرگ نگهداری میشوند.

مقامات فیلیپین میگویند Kiyoto Imamura میتواند بلافاصله پس از تکمیل مدارک به ژاپن منتقل شود. با این حال، آنها قصد دارند Yuki Watanabe را به دلیل یک پرونده جنایی جداگانه در فیلیپین در بازداشت نگه دارند.

اخبار
2K
10
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.