ژاپن محدودیت های اعمال شده بدلیل کرونا را در 8 می لغو میکند

ژاپن محدودیت های اعمال شده بدلیل کرونا را در 8 می لغو میکند

ژاپن کووید-19 (کرونا) را در دسته آنفولانزا های فصلی تنزل خواهد داد


کارگروه دولت ژاپن تصمیم گرفته است تا محدودیت های اعمالی کووید-19 را تا 50درصد به شرط اقدامات محافظت شخصی اعم از ضد عفونی دست و ... لغو کند. این کارگروه همچنین تصمیم گرفت تا  کووید-19 را به همان دسته از بیماری های عفونی که آنفولانزا فصلی در آن است "تنزل" دهد. این تغییرات از 8 می اعمال خواهد شد. اگرچه نخست وزیر کیشیدا فومی اظهار داشت که دولت قبل از کاهش رتبه بیماری کووید-19 ( به بیماری های فصلی ) از کارشناس ها نظر خواهی کرده است.

کووید-19 درحال حاضر به عنوان یک "رده دو" طبقه بندی میشود که دومین لایه از محدودیت های شدید در ژاپن است. در این سطح مقامات میتوانند از اقدامات سختگیرانه ای برای جلوگیری از انتقال آن ( کووید-19 ) انجام دهند. آنفولانزای فصلی درحال حاضر در "رده پنج" میباشد. که پایی ترین سطح محسوب میشود. پس از اینکه دولت کووید-19 را به رده 5 تنزل داد قصد دارد که سیستم پزشکی را بازبینی کند تا امکان درمان بیشتر برای بیماران در موسسات پزشکی فراهم شود. دولت همچنین قصد دارد به پوشش هزینه های درمانی بیماران به مدت محدود ادامه دهد و به مردم اجازه دهد تا واکسن های رایگان دریافت کنند. کیشیدا افزود که دولت درحال بازنگری سیاستی در مورد ماسک صورت است تا به افراد اجازه بصورت اختیاری از آن استفاده کنند.

سازمان‌دهندگان فستای خیابان نیپومباشی اوزاکا، که آن را به عنوان «بزرگ‌ترین رویداد کازپلی ژاپن» میشناسند در دسامبر اعلام کرد که رویداد امسال را به دلیل نگرانی در مورد شیوع کووید-19 به تعویق می اندازند. اعضا تصمیم داشتند که این فستیوال را اجرا کنند اما نمیتوانستند سلامتی شرکت کنندگان را تضمین کنند. هرچند برگزارکنندگان به گفتگو با ساکنان محلی و دول محلی جهت از سرگیری این رویداد ادامه خواهند داد.

قبل‌تر انیمه هایی مانند Ayakashi Triangle , Kubo-san wa Mob wo Yurusanai , UniteUp , nier:Automata Ver1.1a که مربوط به فصل زمستان 2023 هستند بدلل تاثیرات کووید-19 به تعویق افتاده بودند. 

آخرین بار محدودیت های کووید-19 در 18 استان در مارس 2022 پایان یافته بود. در شرایط اضطراری کووید-19 مقامات طی دستورالعمل های سختگیرانه ای از مراکز غذاخوری و نوشیدنی خواسته بودند فروش مشروبات الکلی را بطور کامل متوقف کنند. ساعات کاری خود را محدود کنند و تعداد مشتریان را محدود. آنها همچنین به مشاغلی که از دستورالعمل ها پیروی میکنند غرامت مالی ارائه میدادند.


اخبار
302
1
1 سال پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.