انیمه سینمایی "The First Slam Dunk" به 10 میلیون بلیت فروخته شده در ژاپن رسید

انیمه سینمایی "The First Slam Dunk" به 10 میلیون بلیت فروخته شده در ژاپن رسید

حساب رسمی توییتر انیمه سینمایی "The First Slam Dunk"، انیمه جدید مانگای بسکتبال Slam Dunk اثر Takehiko Inoue، روز دوشنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که این فیلم انیمه توانسته بیش از 10 میلیون بلیت بفروشد و حدود 14.43 میلیارد ین (حدود 103.5 میلیون دلار) در نیم سال از اکران خود در در ژاپن بدست آورد.


 این انیمه سینمایی اکنون پانزدهمین فیلم انیمه پردرآمد تمام دوران در ژاپن و به نهمین فیلم انیمه پردرآمد ژاپن میباشد.

این فیلم انیمه از درآمد داخلی Makoto Shinkai در فیلم انیمه "Weathering With You" پیشی گرفته است. این فیلم انیمه در حال حاضر پس از انیمه سینمایی "Suzume no Tojimari"، اثر دیگری از Makoto Shinkai، قرار دارد که پس از فروش 11.15 میلیون بلیت و کسب 14.79 میلیارد ین (حدود 105.4 میلیون دلار) اکران خود را در 27 می در سینماها به پایان رساند.

این انیمه سینمایی برای اولین بار در 3 دسامبر 2022 (12 آذر 1401) در ژاپن اکران شد و در آخر هفته افتتاحیه خود، در رتبه اول قرار گرفت. این فیلم انیمه توانست 847000 بلیط بفروشد و 1,295,808,780 ین (حدود 9.50 میلیون دلار) در آخر هفته افتتاحیه به دست آورد. این فیلم انیمه همچنین در چهل و ششمین دوره جوایز سالانه آکادمی فیلم ژاپن برنده انیمیشن سال شد. Toshiyuki Matsui، تهیه‌کننده این فیلم انیمه، جایزه عمومی امسال را برای چهل و دومین دوره جوایز سالانه Fujimoto (انجمن فرهنگ تئاتر فیلم) دریافت کرد.

همچنین چندی پیش اعلام شد که شرکت GKIDS حق پخش این فیلم انیمه را در آمریکای شمالی برعهده گرفته است. این فیلم انیمه تابستان امسال با دوبله انگلیسی با صوت ژاپنی و زیرنویس انگلیسی در سینماهای سراسر ایالات متحده و کانادا اکران خواهد شد.


انیمه سینمایی The First Slam Dunk در افتتاحیه چهار روزه خود در کشور چین 55.2 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. این فیلم انیمه در روز اکران خود در روز پنجشنبه ۱۳.۸ میلیون دلار و از جمعه تا یکشنبه ۳۸.۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد. این فیلم انیمه روز چهارشنبه در چین نیز پیش نمایش داشت و شرکت محلی Ent Group اعلام کرد که این 14000 نمایش پیش نمایش 3.16 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

این فیلم انیمه همچنین در 731 صفحه IMAX نمایش داده شد و IMAX چین گزارش داد که این فیلم انیمه در چهار روز اول اکران 38 میلیون یوان (5.51 میلیون دلار آمریکا) درآمد داشته است. این فیلم انیمه اکنون رکورد بزرگترین افتتاحیه برای هر عنوان انیمیشن خارجی در IMAX در چین و برای هر فیلم ژاپنی در IMAX در چین را دارد.

این انیمه سینمایی همچنین در کره جنوبی نیز بسیار خوب عمل کرده است و در حال حاضر دومین فیلم انیمه پردرآمد امسال در این کشور است و از زمان اکران در 4 ژانویه 35,533,799 دلار آمریکا به دست آورده است. شرکت Comscore تخمین میزند که این فیلم انیمه 211 میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورده است.

The First Slam Dunk


دانلود انیمه The First Slam Dunk (به محض انتشار)

اخبار
384
0
11 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.