استودیو جیبلی به عنوان اولین استودیو، افتخار نخل طلای افتخاری کن را از آن خود کرد

استودیو جیبلی به عنوان اولین استودیو، افتخار نخل طلای افتخاری کن را از آن خود کرد

وبسایت رسمی جشنواره فیلم کن اعلام کرد که استودیو جیبلی موفق به دریافت جایزه معتبر نخل طلای افتخاری این جشنواره شده است. این اولین باری‌ست که این جایزه به یک گروه اهدا می‌شود و پیش از این همواره به یک فرد تعلق می‌گرفت.توشیو سوزوکی، هم‌بنیانگذار استودیو، از این قدردانی ابراز خوشحالی کرد و درباره‌ی مسیر طی‌شده‌ی استودیو صحبت نمود. مسیری که از هدف اولیه‌ی خلق انیمیشن باکیفیت برای تمام سنین، به تبدیل شدن به پدیده‌ای جهانی رسید.

«از دریافت جایزه‌ی افتخاری نخل طلای کن، حقیقتا احساس افتخار و شعف می‌کنم. می‌خواهم از صمیم قلب از جشنواره‌ی کن تشکر کنم. چهل سال پیش، هایائو میازاکی، ایساتاکا تاکاهاتا و من استودیو جیبلی را با هدف خلق انیمیشن‌هایی باکیفیت و سطح بالا برای کودکان و بزرگسالان در تمام سنین تاسیس کردیم. امروزه، فیلم‌های ما توسط مردم سراسر جهان دیده می‌شوند و بازدیدکنندگان زیادی برای تجربه‌ی دنیای فیلم‌های ما به موزه‌ی جیبلی در میتاکه و پارک جیبلی می‌آیند. ما برای رسیدن استودیو جیبلی به چنین جایگاه بزرگی، مسیر طولانی‌ای را طی کرده‌ایم. با اینکه میازاکی و من به طور قابل توجهی پیر شده‌ایم، مطمئن هستم که استودیو جیبلی با هدایت کارکنانی که روح این شرکت را حفظ می‌کنند، به چالش‌های جدیدی دست خواهد زد. بی‌نهایت خوشحال می‌شوم اگر مشتاقانه منتظر کارهای بعدی ما باشید.»

رییس جشنواره‌ی کن، ایرس نوبلوخ، و مدیرکل آن، تیری فرمو، درباره‌ی ماهیت تاریخی این جایزه صحبت کردند و از استودیو جیبلی به خاطر مشارکت در دنیای انیمیشن تقدیر به عمل آوردند.«برای اولین بار در تاریخ جشنواره، این جایزه نه به یک فرد، بلکه به یک موسسه تعلق می‌گیرد. شخصیت‌های خلق‌شده توسط استودیو جیبلی، همانند تمام نمادهای هنر هفتم، با جهان‌های رنگارنگ و پرثمر و روایت‌های حساس و گیرا، قوه‌ی تخیل ما را غنی می‌کنند. با جیبلی، انیمیشن ژاپنی به عنوان یکی از ماجراجویی‌های بزرگ سینما، در نقطه‌ای بین سنت و مدرنیته ایستاده است.»علاوه بر این، جورج لوکاس، خالق جنگ ستارگان، نیز به همراه استودیو جیبلی، جایزه‌ی نخل طلای افتخاری را دریافت خواهد کرد. نخل طلا، که در سال ۱۹۵۵ توسط کمیته‌ی برگزاری جشنواره معرفی شد، بالاترین جایزه‌ای است که در جشنواره‌ی کن اهدا می‌شود.

Source:Official Website

اخبار
73
0
1 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.