انیمه سینمایی "Kimitachi wa Dou Ikiru ka" با فروش 4.64 میلیون بلیت به فروش 6.98 میلیارد ین در گیشه رسید

انیمه سینمایی "Kimitachi wa Dou Ikiru ka" با فروش 4.64 میلیون بلیت به فروش 6.98 میلیارد ین در گیشه رسید

طی خبری که بتازگی در ارتباط با آخرین انیمه سینمایی Hayao Miyazaki با عنوان "Kimitachi wa Dou Ikiru ka" منتشر شده است، فاش شد که این انیمه سینمایی تا روز دوشنبه 21 آگوست 2023 (30 مرداد 1402) بیش از 4645000 بلیت فروخته و حدود 6983 میلیارد ین (حدود 47.8 میلیون دلار) در گیشه کسب کرده است.

این انیمه سینمایی در سه روز اول اکران خود در ژاپن 1.003 میلیون بلیت فروخت و حدود 13.2 میلیون دلار به دست آورد. این فیلم انیمه همچنین 1.353 میلیون بلیت و 2.149 میلیارد ین (حدود 15.53 میلیون دلار آمریکا) در آخر هفته طولانی جمعه تا دوشنبه (17 جولای تعطیلات روز دریایی در ژاپن) به دست آورد.

انیمه سینمایی Kimitachi wa Dou Ikiru ka اولین بار همزمان با اکران عمومی خود در ژاپن در 14 جولای 2023 (23 تیر 1402) در IMAX اکران شد. این فیلم انیمه در چهار روز اول اکران خود بیشتر از فیلم انیمه دیگر Miyazaki با عنوان "Sen to Chihiro no Kamikakushi" که برنده جایزه اسکار در سال 2001 شده بود، در چهار روز اول اکران شد و 50 درصد بیشتر از فیلم دیگر او با عنوان "Kaze Tachinu" در سال 2013 درآمد داشت.

این فیلم همزمان با اکران عمومی خود در ژاپن در 14 ژوئیه در IMAX اکران شد. این فیلم در چهار روز اول اکران خود بیش از فیلم برنده جایزه اسکار مشهور میازاکی در سال 2001 در چهار روز اول اکران شد و 50 درصد بیشتر از فیلم او در سال 2013 The Wind Rises کسب کرد. طبق وب سایت خبری سرگرمی Deadline، این فیلم از 44 صفحه نمایش IMAX از 1.7 میلیون دلار فراتر رفت که یک رکورد جدید افتتاحیه سه روزه است.

این انیمه سینمایی اولین فیلم انیمه استودیو Studio Ghibli است که به صورت همزمان بصورت IMAX منتشر میشود. این فیلم همچنین در Dolby Atmos، Dolby Cinema و DTS:X نمایش داده میشود.


انیمه سینمایی Kimitachi wa Dou Ikiru ka اولین نمایش بین المللی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو (TIFF) به عنوان فیلم افتتاحیه این رویداد در تاریخ 7 سپتامبر درRoy Thomson Hall خواهد داشت. این اولین باری است که جشنواره با یک فیلم انیمیشن و همچنین اولین بار با یک فیلم انیمه ژاپنی افتتاح می شود.

همچنین این انیمه سینمایی در جشنواره فیلم سن سباستین (SSIFF) در 22 سپتامبر پس از افتتاحیه جشنواره، اولین نمایش اروپایی را در سالن Kursaal's Donostia-San Sebastián's Kursaal در اسپانیا به نمایش میگذارد. این چهارمین فیلم Miyazaki است که در SSIFF نمایش داده میشود و اولین بار است که فیلم او در انتخاب رسمی این رویداد شرکت میکند.

همچنین شرکت GKIDS مجوز پخش این فیلم انیمه را توانسته دریافت کند که آن را در اواخر سال جاری در سینماهای آمریکای شمالی اکران خواهد کرد.


Miyazaki این فیلم انیمه را برگرفته از ناول «?How Do You Live» نوشته Genzaburō Yoshino در سال 1937 ساخته است. او اضافه کرد که این کتاب داستانی است که برای قهرمان فیلمش معنای زیادی دارد. کتاب Yoshino حول محور مردی به نام Koperu و عمویش است و از طریق رشد معنوی Koperu، چگونگی زندگی به عنوان انسان را مورد بحث قرار میدهد.

همچنین Algonquin Young Readers کتاب را به زبان انگلیسی در اکتبر 2021 منتشر کرد.

Suzuki تهیه کننده استودیو Studio Ghibli در ماه ژوئن اعلام کرد که این انیمه سینمایی تا قبل از اکران هیچ تریلری نخواهد داشت. این فیلم انیمه همچنین هیچ اسپات تلویزیونی یا تبلیغات روزنامه ای نداشته است. همچنین قبل از اکران این انیمه سینمایی، استودیو خلاصه داستان، صداپیشگان یا اکثر کارمندان فیلم را فاش نکرده بود.


دانلود انیمه Kimitachi wa Dou Ikiru ka (به محض انتشار)

اخبار
887
0
9 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.