جشنواره بین المللی فیلم Toronto انیمه سینمایی "Kimitachi wa Dou Ikiru ka" ساخته Hayao Miyazaki را در افتتاحیه این رویداد به نمایش می گذارد

جشنواره بین المللی فیلم Toronto انیمه سینمایی "Kimitachi wa Dou Ikiru ka" ساخته Hayao Miyazaki را در افتتاحیه این رویداد به نمایش می گذارد

جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو (TIFF) روز پنجشنبه اعلام کرد که انیمه سینمایی (Kimitachi wa Dou Ikiru kaThe Boy and the Heron، ساخته Hayao Miyazaki را در افتتاحیه این رویداد در تاریخ 7 سپتامبر 2023 (16 شهریور 1402) در Roy Thomson Hall به نمایش می‌ گذارد.

این اولین باری است که این جشنواره با یک فیلم انیمه و همچنین اولین بار با یک فیلم ژاپنی افتتاح میشود.

این انیمه سینمایی در سه روز اول اکران خود در ژاپن 1.003 میلیون بلیت فروخت و حدود 13.2 میلیون دلار به دست آورد. این فیلم انیمه همچنین 1.353 میلیون بلیت و 2.149 میلیارد ین (حدود 15.53 میلیون دلار آمریکا) در آخر هفته طولانی جمعه تا دوشنبه (17 جولای تعطیلات روز دریایی در ژاپن) به دست آورد.

این انیمه سینمایی تا آخر هفته گذشته در مجموع 2.32 میلیون بلیت به مبلغ 3.6 میلیارد ین (حدود 25.43 میلیون دلار آمریکا) فروخته است.

Kimitachi wa Dou Ikiru ka


انیمه سینمایی Kimitachi wa Dou Ikiru ka همزمان با اکران عمومی خود در ژاپن در 14 جولای 2023 (23 تیر 1402) در IMAX اکران شد. این فیلم انیمه در چهار روز اول اکران خود بیشتر از فیلم انیمه دیگر Miyazaki با عنوان "Sen to Chihiro no Kamikakushi" که برنده جایزه اسکار در سال 2001 شده بود، در چهار روز اول اکران شد و 50 درصد بیشتر از فیلم دیگر او با عنوان "Kaze Tachinu" در سال 2013 درآمد داشت.

طبق گفته وبسایت خبری سرگرمی Deadline، این فیلم انیمه از 44 صفحه نمایش IMAX از 1.7 میلیون دلار فراتر رفت که یک رکورد جدید در افتتاحیه سه روزه است.

این انیمه سینمایی همچنین اولین فیلم انیمه استودیو Studio Ghibli است که به صورت همزمان IMAX منتشر میشود. این فیلم همچنین در Dolby Atmos، Dolby Cinema و DTS:X نمایش داده میشود.

همچنین شرکت GKIDS مجوز پخش این فیلم انیمه را توانسته دریافت کند که آن را در اواخر سال جاری در سینماهای آمریکای شمالی اکران خواهد کرد.

Kimitachi wa Dou Ikiru ka


Suzuki تهیه کننده استودیو Studio Ghibli در ماه ژوئن اعلام کرد که انی انیمه سینمایی تا قبل از اکران هیچ تریلر نخواهد داشت. این فیلم انیمه همچنین هیچ اسپات تلویزیونی یا تبلیغات روزنامه ای نداشته است.

قبل از اکران این انیمه سینمایی، استودیو خلاصه داستان، صداپیشگان یا اکثر کارمندان فیلم را فاش نکرده بود.

Miyazaki این فیلم انیمه را برگرفته از ناول «?How Do You Live» نوشته Genzaburō Yoshino در سال 1937 ساخته است. او اضافه کرد که این کتاب داستانی است که برای قهرمان فیلمش معنای زیادی دارد. کتاب Yoshino حول محور مردی به نام Koperu و عمویش است و از طریق رشد معنوی Koperu، چگونگی زندگی به عنوان انسان را مورد بحث قرار میدهد.

همچنین Algonquin Young Readers کتاب را به زبان انگلیسی در اکتبر 2021 منتشر کرد.


دانلود انیمه Kimitachi wa Dou Ikiru ka (به محض انتشار)

اخبار
339
0
11 ماه پیش

جهت مشاهده این بخش لطفا وارد اکانت خود شوید.